اوجی: ایران نفت خود را به قیمت خوب می‌فروشد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینجواد اوجی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره روند فروش نفت ایران در بازارهای جهانی گفت: همه به دنبال مشتری برای نفت هستند. به خصوص پس از تحریم انرژی روسیه.

وی افزود: خوشبختانه مشتریان خود را در بازار داریم و بازارهای جدیدی را شناسایی کرده ایم که به صادرات نفت کمک می کند و این روند با قوت ادامه خواهد داشت.

وزیر نفت در واکنش به شایعاتی مبنی بر تلاش روسیه برای افزایش فروش نفت برای تاثیرگذاری بر بازار ایران، توضیح داد: روسیه به خریداران نفت تخفیف هایی ارائه کرده است، اما با توجه به تحریم های غرب علیه این کشور، زمان می برد تا روس ها تا مشتری پیدا کن.” .

اوجی با اشاره به جمع بندی مطالعات میدان گازی آرش گفت: میدان آرش بین کویت، عربستان و ایران مشترک است و وزارت امور خارجه در حال رایزنی برای حل اختلاف مربوط به بهره برداری و نصب این میدان است. این پلت فرم به زودی انجام خواهد شد. شد.

وزیر نفت با اشاره به سفر 10 روزه خود به برخی از کشورهای آمریکای لاتین گفت: وزارت نفت در بخش بالادستی در زمینه تولید نفت و گاز و در حوزه صنایع پایین دستی مانند پالایشگاه ها و پالایشگاه ها توانمندی های خوبی دارد. پتروشیمی.” در زمینه فروش نفت، صادرات خدمات مهندسی و فنی، توسعه میادین نفت و گاز و افزایش ظرفیت پالایشگاه ها تفاهم خوبی داشتیم.

وی افزود: میانگین بارندگی سالانه این کشورها بالغ بر دو هزار میلی لیتر است و ظرفیت خوبی در بخش کشاورزی دارند و می توانند بسیاری از محصولات کشاورزی ما به ویژه غلات را تامین کنند. اسنادی در این زمینه امضا شده است.

READ  پژو پارس با موتوری جدید راهی بازار ایران می‌شود/ عکس

وزیر نفت در خصوص دستاوردهای نمایشگاه نفت و گاز و تفاهم نامه های امضا شده در این نمایشگاه گفت: نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی یکی از بزرگترین نمایشگاه های نفت جهان است و بیش از 1200 شرکت داخلی و خارجی در آن شرکت کردند. در این رویداد.”

اوجی افزود: انشاالله امسال 44 پروژه نیمه تمام به ارزش 13 میلیارد دلار افتتاح و به بهره برداری می رسد و بیش از 22 پروژه به ارزش 30 میلیارد دلار آغاز می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره روند و برنامه های حمایتی دولت از شرکت های دانش بنیان گفت: در این نمایشگاه بیش از 150 شرکت دانش بنیان با دانش و فناوری در حوزه نفت حضور داشتند و تفاهم نامه ها و قراردادهای خوبی منعقد شد. و مقرراتی برای حمایت از شرکت های دانش. در حوزه نفت و گاز نیز زیربنای تهیه شد که به زودی تقدیم هیئت دولت خواهد شد.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا