اهدای سهام به آستان قدس امکان پذیر است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینآیت الله مصباح مقدم در نشست خبری گفت: افرادی که تمایل دارند می توانند سهام خود را به این صندوق واگذار کنند یا منابع مالی خود را به این صندوق اهدا کنند تا این صندوق اقدام به خرید و اهدای سهام کند. در این فرآیند، کمک ها می توانند اعلام کنند که اگر ارزش سهام به شدت کاهش یابد، سهام تغییر کرده و بهتر می شود.

وی افزود: وکالت نامه مربوط به اعتبارات دولتی خواهد بود. از قبل برای اوراق مرابه مصوباتی وجود داشت و دولت اغلب از این اوراق برای مقاصد مختلف به ویژه خرید گندم استفاده می کرد. در رابطه با وکالتنامه باید گفت افرادی که این اوراق را خریداری می کنند به دولت وکالتنامه کلی برای انجام هر نوع فعالیت اقتصادی می دهند. دولت می تواند هر خریدی انجام دهد یا از آن برای بودجه استفاده کند.

ایجاد صندوق سرمایه گذاری با ضمانت بر اصل سرمایه

مصباح مقدم با اشاره به زیان مردم در بورس طی دو سال گذشته گفت: این اتفاق سازمان بورس را بر آن داشت تا پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه گذاری با ضمانت اصل سرمایه را به کمیسیون فقه بدهد. نحوه راه اندازی این صندوق برای اطمینان از حداقل منابعی بود که افراد از طریق این صندوق وارد بازار می شوند و اگر سهم رشد از سطح بالاتری بیشتر شود، مازاد آن در اختیار صندوق قرار می گیرد.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس درباره قرارداد آتی گفت: قرارداد آتی از قدیم در کمیسیون فقه وجود داشته و در برخی کالاها مانند سکه، طلا و زعفران استفاده می شود، اما قرارداد آتی مشمول قرارداد آتی است. شرایط خاص. مثلاً ممکن است کالا بزرگ باشد و متقاضی کوچک باشد، اگر کالا قابل تحویل نباشد به نظر ما مورد اختلاف است وگرنه اشکالی ندارد.

READ  چرا نفت کمیاب شده است؟ - جواب منفی

شرکت ها به جای فروش آن را اجاره می کنند

مصباحی مقدم از ارجاع چند شرکت برای صدور اوراق اجاره مبتنی بر سهام خبر داد و گفت: این بدان معناست که شرکت ها به جای فروش سهام، آن را اجاره کنند. قبلا همینطور بود ولی الان هست. شرکت های نامزد اکثراً شرکت های بزرگ هستند و خواهان فروش سهام هستند، اما شرکت می تواند از مزایای اجاره استفاده کرده و سهام را به مالک اصلی بازگرداند.

از رمزنگاری می توان برای واردات و دور زدن تحریم ها استفاده کرد

وی در خصوص نظر کمیسیون قضایی در مورد ارزهای رمزنگاری شده گفت: باید دانست که آیا ارزهای رمزنگاری شده مالک هستند یا خیر. اگر در دنیا به عنوان ملک شناخته می شود، ما نیز آن را می شناسیم، اما در مورد ارزهای رمزنگاری شده تردیدهایی وجود دارد. ما طلب شخصی را مال نمی دانیم، چیزی که کمتر از مال باشد حق واگذاری است پس ممکن است رمز ارز حق واگذاری باشد اما بیع در معامله نباشد بلکه قابل استفاده باشد. بنابراین، وزارت اقتصاد و گمرک اعلام کرد که می توان از ارزهای رمزنگاری شده برای واردات و دور زدن تحریم ها استفاده کرد، اما موضوع پولشویی در این ارزها نیز وجود دارد.

مصباح مقدم در پایان از بررسی اوراق وام مسکن خبر داد و گفت: در صورت نهایی شدن این موضوع، سازندگان مسکن می توانند شروع به ساخت و ساز کنند و افراد با سرمایه اندک از آن استفاده کنند.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا