انگِ «سیاسی بودن»، حرکت زنان سینماگر علیه خشونت را در نطفه خفه می‌کند 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی انتشار «بیانیه زنان سینماگر در اعتراض به خشونت علیه‌شان در این عرصه» از سوی سینماگرانی چون نیکی کریمی، هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی، سحر دولتشاهی، پریناز ایزدیار، هانیه توسلی، تهمینه میلانی، ویشکا آسایش، نگار جواهریان و … و سپس تشکیل کمیتهای 5 نفره از این زنان، جهت نتیجه به آنچه «آزار» است. و خشونت جنسی در سینما

از جمله حاضران در این کلابهاوس، نیره توکلی، جامعه شناس، فعال حقوق زنان، مترجم و مدرس دانشگاه بود و از جمله نکات مورد اشاره او در برابر ظن سیاسی بودن بیانیه زنان سینماگر علیه خشونت، این که مدام این نکته را مطرح می کند که «فلان موضوع است». ممکن است سیاسی باشد »موجب خفه شدن آن در نطفه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اشکِ تمساح دشمنان سینما برای زنان معترض به خشونت

منیژه حکمت: تهیه‌کننده‌هایی که زنان در پروژه‌های بزرگ می‌بینند، باید از سینما اخراج شود.

مامبیز نوروزی: هتی «یک مورد»

محمدمهدی أسگرپور: فرد آسیب دیده اسم ازمآریر

سناسی بیسانی سینماگر

مردانی که زنانِ فعال در خارج از خانواده چهارچوب را «باغ بی‌حصار» می‌دانند

نیرهه توتیلی شبثاهیش رائناتور غاز زورد گفت: یکی از مهم ترین چیزهای دنیا این است که چیزی به نام یتیم خانه در میان ناکجاآباد وجود ندارد. با این تفاوت که زینبخوان از حضرت زینب دفاع می کند اما در اینجا، با تاکید بر این نکته که همه آقایان را به یک چوب نمیرانم و معتقدم کمک مردان نسبت به مسائل جنسی برای رسیدن به زنان به خواسته هایشان لازم است، این زینبخوانان که جای زینب را دارند. این یک مسئله زمان است و البته.»

یکی از مهمترین: من نمی دانم تخصص در پیدایش چه کار می کنی؟ جنسیتزدگی لزوما به معنایی که ارائه می شود نیست و وقتی فعالان زن از نگاه جنسیتزده حرف میزنند لزوما آن را امری ذاتی نمی دانند بلکه معتقدند که با مفاهیم فیزیولوژیک، با تعابیر جنسیتی، سعی بر حفظ جایگاه های نابرابر دارند به ذاتی بودن آنچه در دست دارند معتقدند. »

او افزود: «شائبه دیگر س سیاسی ما باور نداریم که می توانیم این کار را انجام دهیم یا کاری از دستمان بر بیاید. آدمها در مقابل این مشکل به درستی حساس و آسیب پذیرند و در مقابل آن احساس عدم امنیت می شوند و مدام این نکته را مطرح می کنند که «فلان ممکن است سیاسی باشد» باعث خفه آن در نطفه می شود.»

READ  تبریک تولد هوتن شکیبا به ایرج طهماسب به سبک بچه/ عکس

این حقوق زنان گفت: «رسانه سینما، به ویژه در عصری که رسانه های تصویری، قوی ترین رسانه و جای رسانه های مکتوب را هم گرفته اند، متعلق به همه طبقات و همه اقشار است و به عنوان مثال متعلق به فمینیست های رادیکال یا طبقه متوسط ​​یا بیدردان است. هیچ چیزی. تعارض و آزار جنسی هم فقط محدود به محیط سینمایی نیست و چند ساله است چه پیش از انقلاب و چه پس از آن، بیشتر در همه عرصه های کار و فعالیت و حتی در محیط های دانشگاهی، علمی و آموزشی دستوپاگیر زنان بوده است. »

تودیلی آدم بابا: در هر کجا که زنان خارج از چهارچوب خانواده کار و فعالیت می کنند، تحت تأثیر فرهنگی قرار می گیرند که زنان را فقط در زیر مدیریت خانواده و ناموس کسانی هستند که در خور شان و منزلت میداند، «باغ بیحصار» به شماره می آیند. سپس بسیاری از مردان بر این فرهنگ واپسگرایانه تأثیر می گذارند که شرکای متعددی برای آنها وجود دارد که این گمان باطل می شود که خارج از خانواده چهارچوب، هدفی آسان و دم دستی برای آنها به این ناحقی به شمار می آیند. »

انجار و لاپوشانی خشونت علیه زنان تنها به ذهن‌تر می‌شوند

او در ادامه گفت: «سسله مراتب قدرت و نابرای جنسی در محیط های کاری و منابع نابرابر قدرت سیاسی و اجتماعی با ایجاد فرادستی و فرودستی باعث سیستماتیک این تعرض ها و تدام و بیجواب ماندن آنها می شود. همه بهترین ها و بهترین ها در ایالات متحده پیشرفته ترین و قدرتمندترین و مهم ترین در جهان هستند. به جای تبلیغ فرهنگ بتی تازه و شراب کهن و یار نوجوان و 14 ساله باید مانند دیگر ضوابطی باشد چون برکناری استادی که با دانشجوی خود هر نوع رابطه ای حتی رابطه ازدواجی می کند یا رابطه روانشناس با بیمار یا هر نوع رابطه دیگری از این دست. »

READ  یک سوال بزرگ و ترسناک: آینده کتابِ کاغذی سیاه است؟

توکلی توضیح درد: «نادژدا عرفتن و انگارار موصل و لاهوشانی هاتی ابارا بفراخی فیفر فجین میجیند جنبش «میتو» آنتاکاموگاوانیا آسست بایدن بادانند اینهاها زخمهاهی آستیره.

او همچنین گفت: به عقیده من زنانی که این بیانیه را نوشته و امضاء کرده اند از پیش ظن سیاسی بودن قضیه یا میل کسانی که به آن بیراهه میشناختند و میدانستند اما این زنها بلدند این جریان را به گونه ای اداره میکنند که کمیتهای مستقل برای آن تشکیل میشوند. ایالات متحده و ایالات متحده آمریکا. اینجا جایی است که می‌توانید مکان مناسبی را برای رفتن پیدا کنید.»

این مدرس دانشگاه گفت: «دست همه کسانی که در این کار پیشقدم شده اند درد نکند، هر کس با عقده گشایی غلط، خودمحوری و توهین به این عزیزان یا پیچاندن موضوع و مطرح کردن چیزهایی که اصلاً موضوعیت ندارد سنگاندازی کرده است، موضوع خیلی ساده است. زنان سینمار خودشان بلاندن از رارا آدارها یاندار و دهران دین تلان تلاش نانند تودهنیا بزوند و خوه خان. «آن قوت پروردگار است و قدرت پروردگار است و او پروردگار خداست».

او افزود: «البته برخی به درستی احساس خطر می کنند که مقامات با این بیانیه همان برخورد سنتی سرزنش قربانی یا چشمتان کور و دندتان نرم و می خواستند وارد عرصه سینما نشوید و خارج از چهارچوب خانواده کار و فعالیت باشند. نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه. زنانی که با چنگ و دندان و تخصص های علمی و هنری و ورزشی و … برخی از افراد را به جایی رسانده اند که نبوده است و خانه نشینان هستند که می توانند با چنین آزارهایی فشار اعتقادات سنتمداران و جامعه مردسالار را ثابت کنند که نگفتمت بدون ولی و. موفق باشید و موفق باشید!»

توکلی در پایان گفت: «به سخنان دیگر باید سلامت را جایگزین کرد نه این که اساساً کار در سینما یا کار در عرصه های خارج از چهارچوب خانواده سنتی را ذاتا منشا خراب دانست و محدودیت هایی بیش از این که هست بر آنها تحمیل کرد.»

۲۵۹۲۵۹


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا