انگلیسی ها به دنبال غذای خیریه هستند

وی گفت: با افزایش قیمت ها، بریتانیایی ها به دنبال غذا برای امور خیریه هستند.

در بریتانیا، بسیاری از مردم به مکان هایی به نام “بانک های مواد غذایی” می روند تا حداقل هفته ای یک بار غذای سالم بخورند.

بانک های مواد غذایی از فروشگاه های مواد غذایی و خیریه ها کمک های مالی دریافت می کنند. نان، شیر و سبزی از جمله محصولاتی است که این بانک های غذایی در اختیار نیازمندان قرار می دهند و برخی نیز غذای گرم ارائه می کنند.

برخی از بریتانیایی ها نمی توانند از رستوران ها غذا بخرند، زیرا درآمدشان به اندازه قیمت غذا افزایش پیدا نکرده است.

بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول، اقتصاد بریتانیا کمترین رشد را در میان کشورهای «گروه هفت» در جهان صنعتی خواهد داشت و کارشناسان مالی معتقدند که قیمت ها همچنان افزایش خواهد یافت.

اقتصاددانان از جنگ در اوکراین به عنوان عاملی برای افزایش قیمت ها یاد می کنند و اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان اخیراً اعلام کرد که قیمت ها تا پاییز امسال تا 10 درصد افزایش می یابد.

رئیس بانک مرکزی انگلیس افزایش قیمت ها را تکان دهنده و فاجعه آمیز خواند.

قیمت ها در بریتانیا به سرعت در حال افزایش است، تورم 9 درصد در آوریل، بالاترین نرخ در 40 سال اخیر. قیمت انرژی که پیش بینی می شود در پاییز به همین میزان افزایش یابد نیز 50 درصد افزایش یافته است.

موسسات خیریه می گویند تعداد مشتریان آنها در زمستان گذشته نسبت به سال های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و تراست تراست گفت که سال گذشته 14 درصد بیشتر از سال 2019 غذا توزیع کرده است.

READ  مطالبه ضدایرانی نمایندگان آمریکایی از ترویکای اروپایی

بر اساس یک مطالعه، بنیاد غذای بریتانیا همچنین گزارش می دهد که از هر هفت بریتانیایی، یک نفر کمتر از حد معمول غذا می خورد یا گرسنه غذاهای خاصی است.

آن تیلور، رئیس بنیاد غذا نیز معتقد است که مشکل غذا در بریتانیا در حال تبدیل شدن به یک بحران بهداشتی است.

صدای آمریکا نوشت: دولت بوریس جانسون به دلیل ناتوانی در تامین بودجه های حمایتی پس از گرانی مواد غذایی مورد انتقاد مردم و رسانه ها قرار گرفته است.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا