انتهای حجاب مجسمه در گرگان; چرا عنصر “با هم” حذف شد؟

بر اساس گزارش ها خبرآنلاینپس از زمزمه های فراوان توسعه گردشگری در جزیره آشوراده که اعتراض فعالان محیط زیست را برانگیخت، بار دیگر نام استان گلستان بر سر زبان ها افتاد اما این بار خبری از مسائل زیست محیطی نیست، بلکه یک مجسمه است.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر برداشتن مجسمه در شهر گرگان در فضای مجازی دست به دست می شود. به گفته یکی از اعضای شورای شهرداری گرگان، «به چالش کشیدن جایگاه فضای مجازی در زندگی روزمره». اما به نظر می رسد نوع حجاب انتخاب شده برای تندیس زن مورد انتقاد جمعی از شهروندان گرگانی قرار گرفته و با انتشار تصاویری از این عنصر شهری سعی در جلب نظر شهرداری و شورای شهر گرگان دارند. مجسمه تشویق به فحاشی می کند.

با افزایش انتقادات، سید روح اله حسینی، مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: الحمدلله با ورود دادستانی انقلاب به مرکز استان، مطالبه حق شما سرکوب شد. توییتی که از برداشتن مجسمه خبر می دهد.

صفرعلی درد محلی، رئیس شورای شهر گرگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به گفته شهروندان و رسانه های گرگانی، این اثر که به صورت استعاری نشان دهنده انسانی است که در قاب کوچکتری به نام رسانه تصویر می شود، تصحیح می شود. بنابراین، با افزایش شکایات رسانه‌ها و شهروندان از نحوه طراحی عنصر مفهومی «با هم»، این مجسمه برای برخی تنظیمات مونتاژ می‌شود و به زودی با تغییرات باز دیگری نصب می‌شود.»

وی گفت: این کار نشان می دهد که روابط خانوادگی، نوع پوشش و حضور در اجتماع تحت تأثیر رسانه ها مغایر با اخلاق جامعه است. در همه ادوار، آثار هنری فارغ از مسائل زیبایی‌شناختی، دارای دیدگاه انتقادی و گفتمانی بوده‌اند و از این حیث، اثری که در بستر فرهنگ فرهنگی شکل می‌گیرد، به‌جز ساختار فرمی بصری، باید دارای مفهومی و ناآشنا باشد. رویکرد. این اثر جایگاه فضای مجازی را در زندگی روزمره و انتخاب شخصیت هایی از اقشار جوان جامعه که بیشتر در معرض تاثیر مخرب فضای مجازی هستند به چالش کشید. نوروزی که نماد همبستگی و انسجام است در این اثر تنهایی مردم را به دلیل رسانه و فضای مجازی به نمایش می گذارد.

READ  مرخصی زایمان برای کلیه زنان شاغل بیمه شده 9 ماه می باشد

انتهای حجاب مجسمه در گرگان;  چرا عنصر

انتهای حجاب مجسمه در گرگان;  چرا عنصر

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا