انتقام پوتین از غرب به دلیل تحریم ها؛ یک دستور جدید امضا شده است

به گزارش تاس، دولت روسیه روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای رسمی ورود دارندگان گذرنامه دیپلماتیک و روزنامه نگاران کشورهایی که آن را غیردوستانه خواند، به این کشور تعلیق کرد.

در واکنش به تحریم‌های غرب، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمانی مبنی بر تعلیق قراردادهای روادید با اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، سوئیس و دانمارک امضا کرد.

در اوایل ماه مارس، روسیه فهرستی از کشورهایی را منتشر کرد که اقدامات خصمانه ای علیه روسیه، شرکت ها و شهروندان روسی انجام داده اند و به تحریم های اقتصادی اعمال شده در طول جنگ بین روسیه و اوکراین اشاره کرد.

بر اساس فرمانی که در وب سایت دولت روسیه منتشر شده است، این فهرست شامل آلبانی، آندورا، استرالیا، بریتانیا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، کانادا، لیختن اشتاین، میکرونزی، موناکو، نیوزیلند، نروژ، کره جنوبی، سن مارینو و شمال است. مقدونیه، سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، تایوان، اوکراین، مونته نگرو، سوئیس و ژاپن.

پس از جنگ بین روسیه و اوکراین، اکثر کشورهای غربی از جمله اعضای اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا یک سری تحریم های مالی شدید را علیه مسکو اعمال کردند.

در 21 فوریه (2 مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

READ  پوتین جشن قربان بایرام را به مسلمانان تبریک گفت

23311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا