انتقاد کیومرث پوراحمد از سردیس شهیدآوینی


این در حالی است که «یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت» در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد که مراسم پایانی آن خالی از پرواز و نقاط دیدنی نبود.

یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت با حضور 46 فیلم کوتاه در چهار بخش مستند، تجربی، بلند و انیمیشن آغاز به کار کرد. در این دوره 96 فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از بررسی 46 اثر در بخش مسابقه انتخاب شد.

به ترتیب نادر روده، امین درستکار و علیرضا زارعی انتخاب آثار این دوره از جشنواره فیلم اردیبهشت را بر عهده داشتند و هیئت داوران یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت با صدای کیومرث پوراحمد، حسن نقاشی و محمود شهبازی تشکیل شد.

یکی از لحظات جالب این جشنواره تاخیر یک ساعته در آغاز مراسم اختتامیه و عدم قرائت یا انتشار بیانیه هیئت داوران است که در همه جشنواره ها مشترک است.

محمود شهبازی از داوران جشنواره نیز از عدم تولید فیلم توسط سینماگران هرمزگانی انتقاد کرد که با واکنش بخشی از تماشاگران و همچنین تشویق بیشتر سالن همراه بود.

ناهماهنگی در اعلام جوایز و کم هیجانی در معرفی نفرات برتر با خواندن آن از کیومرث پوراحمد و انتقاد از کلیشه ای بودن این اثر از نکات قابل توجه اختتامیه جشنواره فیلم اردیبهشت بود. پوراحمد در این خصوص گفت: به زودی اعلام می کنم.

در بخش صدا، جشنواره عنوانی را کسب نکرد، اما رضا هاشمی زاده برای گویندگی اشعار سامسارا برنده جایزه هیئت داوران شد.

پوراحمد از موسیقی متن مستند که هیچ نشانه ای از بومی گرایی در آن دیده نمی شد انتقاد کرد که یکی از حضار از این موضوع پشیمان شد.

READ  عبدالرضا چارئی، هنرمند گرافیک و خوشنویس، درگذشت

ارزیابی ثمین علیزاده از تولید این فیلم در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی و ترویج فرهنگ استفاده کمتر از نایلون از جمله نکاتی بود که توسط هیئت داوران مورد تاکید قرار گرفت.

پوراحمد چهار فیلم عسگر بشارتی را ناب، کوتاه و تاثیرگذار می داند.

فیلم «انکاس» به کارگردانی محمود شاکری با کسب هشت عنوان برتر جوایز جشنواره را از آن خود کرد و پوراحمد این فیلم را راهی برای رفع خستگی همه حاضران دانسته و انتخاب این فیلم را بهترین فیلم از نظر او با اشاره به اینکه انکاس مستحق این جوایز بود، گفت: «ببینید، ما مهمانی نداشتیم، جوایزی در رابطه با این رابطه ندادیم.

محمود شاکری نیز در این باره گفت: جایزه تماشاگران برایم بسیار مهم بود و اولین روزی که استاد پوراحمد این فیلم را به من تبریک گفت جایزه ام را گرفتم. باید از مسعود میرزایی هم تشکر کنم که از ایده تا فیلم همراهم بود. پایان فیلم.»

کیومرث پورخمد همچنین با اشاره به ساخت فیلمی در وصف شخصیت شهید مرتضی آوینی به بررسی ساردین های ساخته شده توسط این شهید در سالن شهدای آوینی بندرعباس بدون شباهت به چهره واقعی وی پرداخت و خواستار توجه بیشتر در ساخت آن شد. چنین ساردین هایی

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا