امیر عبدالهیان در دیدار با کلیباف به تشریح اولویت های دستگاه دیپلماسی در سال 1401 پرداخت.


به گزارش ایرنا، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه به همراه معاونین خود و جمعی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه با محمد باکر کلیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار در نوروز، علاوه بر تشریح مهمترین اولویت های این وزارتخانه در سال جدید، خواستار همکاری و کمک بیشتر نمایندگان ملت در تحقق اهداف سیاست خارجی شد.

امیر عبداللهیان همچنین با اشاره به تشکیل شورای عالی ایرانیان توسط رئیس جمهور، خواستار تلاش مجلس برای تدوین و تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور و رفع مشکلات آنان بویژه در حوزه دو تابعیتی و اقدام اسلامی شد. .مجلس شورای در این خصوص زمینه های تعامل رو به رشد دولت با هموطنان مقیم خارج از کشور را تشریح می کند.

در این نشست دو تن از معاونان وزارت امور خارجه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات حوزه سیاسی و اقتصادی، خواستار کمک مجلس و کمیسیون های ذیربط برای تحقق اهداف سیاست خارجی و عبور موفقیت آمیز از شرایط کنونی تحریم شدند. .

محمد باکر کلیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از همکاری دوجانبه مجلس و وزارت امور خارجه گفت: حل مشکلات هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور از وظایف ذاتی خانه ملی در قبال خارجی است. در رأس برنامه های تشریح شده مجلس شورای اسلامی.

وزیر امور خارجه و جمعی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه همچنین با حجت الاسلام والمسلمین گلام حسین محسنی رئیس قوه قضائیه دیدار و از دستورات وی در آغاز سال جدید بهره بردند.

رئیس قوه قضائیه در این دیدار بر تسهیل امور ایران در خارج از کشور و توسعه روابط خارجی و بین المللی به نفع ملت تاکید کرد.

READ  پمپئو: بایدن اشتباه بزرگی مرتکب شد

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا