امیر عبدالخیان: پرونده نوری را با حساسیت دنبال می کنیم

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سابقه طولانی روابط دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط با اروپا از جمله سوئد توجه دارد. هر دو طرف باید تلاش کنند تا روابط دو کشور بیش از گذشته در حوزه تجاری و اقتصادی شکوفا شود.

دکتر امیر عبدالاخیان تاکید کرد که نقشه راه همکاری دو کشور ترسیم شده است و من هم با شما موافقم که باید اقدامات جدی و مشترکی انجام شود تا این برنامه به نتیجه برسد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر لزوم توجه دو طرف به رفع سوء تفاهم ها و مشکلاتی که مانع توسعه روابط دوجانبه است تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با بیان اینکه روابط دیرینه دو کشور نباید تحت تأثیر تبلیغات و اقدامات بی اساس یک گروه تروریستی قرار گیرد که سابقه جنایت علیه ملت ایران بر همگان روشن است، گفت:

دکتر امیر عبداللهیان خواستار آزادی فوری حمید نوری تبعه ایرانی شد که به اتهامات کاملاً بی اساس توسط گروهک تروریستی منافقین در بازداشت به سر می برد.

طرفین درباره این موضوع به تفصیل گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه سوئد همچنین با اشاره به روابط تاریخی دو کشور گفت: روابط با جمهوری اسلامی ایران برای سوئد ارزش زیادی دارد و معتقدیم ایران نقش مهمی در صلح و ثبات منطقه دارد.

خانم آن لینده با اشاره به تلاش گروهک منافقین برای تاثیرگذاری بر محاکمه آقای حمید نوری، تبعه ایرانی که به اتهامات بی اساس در سوئد محاکمه شده بود، گفت: دولت و قوه قضاییه سوئد تحت تاثیر تبلیغات این گروه قرار نخواهند گرفت. .

READ  نتانیاهو: دسیسه های باراک و دوستانش را متوقف کنید!

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا