امروز آسمان این استان ها بارانی است


صادق ضیائیان وی گفت: شنبه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، مازندران گاهی باران و رعد و برق و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان های کرمانشاه، همدان، مازنی و زنجان است. ، البرز، تهران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان ابر و بارش شکسته و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین با بررسی آخرین تصاویر ماهواره ای و تشکیل گرد و غبار در کشور عراق، ظهور گرد و غبار در غرب و جنوب غرب به ویژه برای استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور، روز یکشنبه در برخی از استان های واقع در شمال غرب دریای خزر و روز دوشنبه در مناطق خزر و شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد وجود دارد. در کنار.

ضیائیان با بیان اینکه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه جو در اکثر نقاط کشور پایدار بود، تصریح کرد: امروز در دامنه های جنوبی البرز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق وزش باد شدید و در مناطق شیب دار گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود. شرایط روزهای یکشنبه و دوشنبه در سواحل جنوب غربی و جنوبی کشور دور از انتظار نیست.

وی همچنین وزش باد شدید و گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور را در روز سه شنبه پیش بینی کرد.

به گفته وی، خلیج فارس و تنگه هرمز نیز از شنبه تا سه شنبه مواج و دریای عمان نیز روزهای دوشنبه و سه شنبه طوفانی و طوفانی است.

READ  ریزگردها در 19 استان کشور در حال افزایش است

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با بیان وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (19 فروردین) صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد حداقل 9 و حداکثر 17 درجه سانتیگراد و دوشنبه خواهد بود. (19 فروردین) وزش باد صاف تا کمی ابری با حداقل دمای 9 و حداکثر 18 درجه سانتیگراد.

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (16 و 19 فروردین) بندرعباس با دمای 35 و 33 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 5 تا -3 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا