امثال یکتا جمالی کم نبوده‌اند که نابود شدند!

امیررضا احمدی: ریحانه طریقت; نایب رئیس اول فدراسیون وزنه برداری ایران، همان که پایه های تشکیل تیم ملی بانوان در ایران را گذاشت و برای آن تلاش کرد تا این تیم جان گرفت، بزرگ شد و مدال گرفت. از نحوه تماس ما خیلی ناراحت بود، مدت ها سکوت کرد و دوست نداشت در مورد تمام سال های دوری از فدراسیون اظهار نظر کند. اما رفتن این دو دختر ملی پوش و پناهنده به آلمان، طریقت را بر آن داشت تا با خبرآنلاین درباره موضوعات مختلف صحبت کند.

اساس همه تصمیمات فدراسیون، رئیس غیرقانونی و بازنشسته است! چه چیز دیگری انتظار دارید؟
هدف من حرکت از گندم به گندم است. باید متاسفم که چند سالی است معیار خاصی برای انتخاب اعضای تیم ملی وجود ندارد. وزنه برداری یک ورزش رکوردی است و استاندارد خاصی دارد. همه چیز باید روشن باشد، اما روند انتخاب افراد در سال‌های اخیر چنین نبوده است. امروز یکی باید به هیئت رای بدهد مثلا تهران دعوتش می کنم به تیم ملی فردا یکی اعتراض کوچکی می کند بی آنکه بداند همه جا می رود و اقدام می کند و اولین سهمیه ارزشمند المپیک از دست می رود.

وقتی صحبت از منافع شخصی رهبران می شود، نباید انتظار داشته باشیم که بچه ها به منافع ملی فکر کنند!

من همیشه به شما گفته ام که این دختران را به حاشیه نبرید، گفتم این دختران را حداقل تا دو سال اول از انتخابات و کار هیئت ها دور نگه دارید و فقط از آنها حمایت کنید. آنها می خواستند صدای این دختران را در خود داشته باشند کسانی که الان در راس فدراسیون هستند نمی توانند از رفتن یکتا جمالی انتقاد کنند. این نتیجه همان چیزی است که خودشان مطرح کرده اند. الان خیلی ها می توانند از کار یکتا حمایت کنند، اما این بچه ها در مقابل خانواده و در وطن زحمت کشیده اند. آنها در تبعید وضعیت بهتری نخواهند داشت. سسیب با صدمات فراوان… هنوز هم کم و اولین راه برای تربیت خانواده های دلسوز و مربیان وجود دارد.

READ  راهکار مجیدی برای رفع خستگی قبل از دربی

یکی پاداش های دختر و پسر را مقایسه می کند
چرا کسی نمیاد جوایز دختر و پسر رو بپرسه؟ آیا تا به حال این را دنبال کرده اند؟ من اصلا به دخترا کاری ندارم فقط یه مرد بیاد قیاس کنه. آن وقت خیلی چیزها دستگیر می شود. بقیه دروس هم همینطور. حالا این وضعیت هتل کجاست؟! در اکثر اردوهای کشوری دو تا سه وعده غذایی در روز تمرین می کنند، اما حقوق ماهیانه حداقل دستمزد یک کارگر عادی را ندارند، کاری که یکتا جمالی انجام داد را قبول ندارم، او هم شاگرد من نبود و دل برای این بچه ها می سوزد .

همفکران زیادی بودند که نابود شدند!

نمونه های بی نظیر زیادی وجود داشت که نابود شدند

از روزی که خبر رفتن یکتا منتشر شد بسیار متاسف و متاسف شدم. او فقط یک سال از دختر من بزرگتر است و چرا باید مجبور شود با مردی که او را نمی شناسد خانواده را ترک کند؟ برو درو بزن در این میان، رسانه های معاند نیز در آب های تیره ماهی می گیرند. چرا دختران ما باید به سراغ خارجی ها بروند؟ سوال من این است آقایان مسئول چرا باید بچه های این زمین جای دیگری پنهان شوند؟ هیچ جا آدم نمی شود وطن خودش، پناهی مثل پناه خانواده و وطن نیست. آنها در سنی هستند که شاید الان نگویند متاسفیم، اما ای کاش این اتفاق نمی افتاد. باید غصه ناکارآمدی مدیران را بخوریم، نمونه های تخریب شده زیاد است.

چرا خود آقای مرادی مسئول همه اعزام هاست؟
خود علی مرادی مسئول اکثر اعزام هاست! مسئولیت سرپرست تیم مشخص است. در سایر رشته ها و اعزام ها معمولاً پاسپورت بچه ها به دست سرپرست سپرده می شود و او باید مراقب بچه ها و اعضای تیم باشد. در آن سفر چه شد که پاسپورت یکتا جمالی دست خودش بود؟ آن ها را به بچه ها بدهید و به طرف مقابل برگردانید، ممکن است هر اتفاقی بیفتد یا مثلا پاسپورتشان گم شود. آیا کسی می تواند به این سوال پاسخ دهد که چه چیزی گذرنامه منحصر به فرد او را ساخته است؟

READ  حواشی نیمه اول بازی استقلال - نساجی

خانمی که با یکتا بود چه کرد؟
مربی تیم دختران آقای اکبر هورشیدی مشاور بانوان می باشد. سوال اینجاست که زنی که همراه تیم به این سفر رفت چه نقشی داشت؟ اگر او به عنوان خدای تیم می رفت، الان نباید این اتفاق می افتاد. سوال زیاد است اما کسی جوابگو نیست وقتی فدراسیون به حاشیه می رود اتفاقات خوب و زحمات واقعی این بچه ها هم مثل رکورد و طلای گرانبهای علیرضا یوسفی حاشیه ساز می شود و به فاجعه فدراسیون وزنه برداری بپردازیم. .

254 258


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا