المیادین: پرونده مذاکرات وین از سر گرفته شده است

به گزارش المیادین، منابع همچنین گفتند: هنوز برای صحبت در مورد دستیابی به توافق در آینده نزدیک زود است و این موضوع نیاز به بحث بیشتر دارد.

آنها گفتند که اروپایی ها به دلیل بحرانی که بر سر جنگ اوکراین و نیاز فوری به نفت و گاز ایران با آن روبرو هستند، سریعاً در مذاکرات وین با تهران به توافق رسیدند.

بر اساس این گزارش، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته از «از سرگیری مذاکرات» برای از سرگیری توافق هسته ای خبر داد.

بورل گفت: «مذاکرات به حالت تعلیق درآمده اما از سر گرفته شده است. من فکر می کنم که سفر انریکه مورا، هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات وین در تهران، مشکل را حل کرده است.

هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات وین چهارشنبه گذشته در تهران با علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین دیدار کرد.

از سوی دیگر، بر اساس همین گزارش، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز گذشته (جمعه) از احتمال دستیابی به توافق خوب به شرط اتخاذ تصمیم سیاسی و عمل به تعهدات واشنگتن صحبت کرد.

عبداللهیان خاطرنشان کرد که سفر انریکه مورا به تهران و مذاکرات وی فرصت دیگری برای تمرکز بر ابتکارات برای حل مسائل باقی مانده در مذاکرات فراهم کرد.

به گزارش المیادین، فایننشال تایمز روز شنبه (27 اردیبهشت) گزارش داد: اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را برای حفظ توافق هسته ای ایران و پایان دادن به رکود آن به کار می گیرد.

311311


منبع

READ  بورل: جایگزینی برای برجام وجود ندارد/منتقدان خطرات ایران هسته‌ای را درک نمی‌کنند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا