الجزیره خواستار واکنش اسرائیل به قتل روزنامه نگارش شده است

تندروهای صهیونیست صبح امروز (چهارشنبه) در حمله به یک اردوگاه جنینی در سرزمین های اشغالی، یکی از خبرنگاران شبکه الجزیره را به نام شیرین ابوعقلی به ضرب گلوله کشتند.

خبرنگار شبکه الجزیره هنگام پوشش خبری حمله صهیونیست ها به اردوگاه جنین در شمال غربی اردن مورد اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت.

الجزیره در این رابطه نوشت: ابوعقله که از سال 1997 با این شبکه همکاری می کرد، هنگام پوشش خبری حمله رژیم صهیونیستی به جنین با گلوله های نظامی و سربازان واقعی صهیونیست علیه خود به شهادت رسید.

در پی این جنایت، شبکه الجزیره با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «نیروهای اشغالگر اسرائیل با خونسردی و در جنایتی غم انگیز و ناقض قوانین و موازین بین المللی، خبرنگار ما شیرین ابوعقلی را کشتند».

الجزیره تاکید کرد که صهیونیست ها با ارتکاب این جنایت شنیع قصد دارند رسانه ها را از انجام ماموریت حرفه ای خود و رساندن پیام خود به مخاطبان جهانی باز دارند.

شبکه خبری قطری ترور ابواکله را محکوم کرد و سران رژیم غاصب اسرائیل را مسئول شهادت شیرین ابواکله دانست.

شبکه خبری الجزیره از جامعه جهانی خواسته است که نیروهای اشغالگر اسرائیل را مسئول حمله و ترور عمدی ابوعقله بدانند.

نظامیان صهیونیست همچنین علی الصمودی، خبرنگار الجزیره و ابوعقله یکی از همکاران شیرین را از پشت شلیک کردند و زخمی کردند.

الجزیره گفت که الصمودی صبح امروز به همراه مرحوم شیرین ابوعقله در حالی که حمله نیروهای اشغالگر اسرائیل به جنین را پوشش می داد از پشت هدف قرار گرفت.

این شبکه اعلام کرد: ما مقامات اسرائیلی را مسئول حفاظت از جان، سلامت و ایمنی الصمودی، تهیه کننده الجزیره می دانیم که به همراه همکارش شیرین ابوعقله هنگام پوشش خبری حمله صهیونیست ها به جنین از پشت هدف گلوله قرار گرفتند.

READ  قاتل ابوعقلی صحبت کرد

وزارت بهداشت فلسطین صبح چهارشنبه از شهادت شیرین ابوعقله خبرنگار شبکه الجزیره و مجروح شدن علی الصمودی همتای وی توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی در ساحل شمال غربی این کشور خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که شیرین ابوعقله، خبرنگار الجزیره قطر در شهر جنین به ضرب گلوله ارتش اسرائیل کشته شده است.

نیروهای رژیم صهیونیستی صبح امروز برای دستگیری یک فلسطینی به شهر جنین حمله کردند و پس از محاصره خانه وی با فلسطینی ها درگیر شدند.

شاهدان گفتند که نیروهای اشغالگر به سوی فلسطینیان و خبرنگاران و خبرنگاران حاضر در محل تیراندازی کردند.

نیروهای اشغالگر خبرنگاران و خبرنگاران الجزیره را با پوشیدن جلیقه ضد گلوله هدف قرار دادند.

شیرین ابوعقله یکی از اولین نسل خبرنگاران میدانی الجزیره است. او در سال 1997، یک سال پس از راه اندازی این شبکه، به این شبکه پیوست.

ابوالاقلا قبل از پیوستن به الجزیره در رادیو فلسطین و شبکه ماهواره ای عمان کار می کرد.

ابوعقل ربع قرن است که برای سرپوش گذاشتن بر جنایات، حملات و تجاوزات رژیم غاصب اسرائیل علیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی در کانون خطر قرار گرفته است.

او در سال 1971 در شهر قدس اشغالی به دنیا آمد. او دارای مدرک لیسانس روزنامه نگاری و رسانه از دانشگاه یرموک در امان، اردن است.

ابوعقله در گفت و گو با شبکه الجزیره گفته است که اشغالگران صهیونیست همواره وی را به فیلمبرداری و عکسبرداری از مناطق امنیتی متهم کرده اند و صراحتا اعلام کرده که احساس می کند در تمام این سال ها هدف نظامیان و شهرک نشینان بوده است.

READ  بیانیه الجزیره درباره متن پیشنهادی توافق از سرگیری برجام

هدف صهیونیست ها بود.

وی یکی از تاثیرگذارترین لحظات را بازدید از زندان عسکلان و نگاهی به وضعیت اسرای فلسطینی عنوان کرد که برخی از آنها بیش از 20 سال را پشت میله های زندان سپری کردند و رنج خود را به خانواده های خود و جهانیان منتقل کردند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا