البرز ، استان پیشرو در زمین نهضت خیرین

راستی شما شغل دارید؟ مراسم شهادت اسوهی ایمان، تقوا و عدالت، حضرت علی (ع)، با حضور دکتر مسعود منصور، ریاست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، حامد فرضی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، و مجمع خیرین آبخیزداری و آبخوانداری با توجه به اهمیت موضوع. بها مشدول امبود عبد الاستان البراز برازار شاد.

در ابتدای این مراسم، «مسعود منصور»، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، گفت: ایران خشک و نیمه خشک است و شاهد بحران آب هستند که در سالهای بیان شده در سالهای گذشته و بدنبال آن پایین آمده است. سفره‌های آب زیرزمینی را در بیشتر نقاط کشور شاهد بودیم که بیش از 50 درصد از دشت‌های شارت‌ها آسیب می‌بینند.

وی ادامه داد: باید همه تلاش خود را به حفظ آب و خاک، این دو منبع خدادادی با ارزش انجام دهند. این یعنی کار آبخیزداری و حفاظت از خاک و اگر این کار صرفاً با تکیه بر منابع و اعتبارات دولتی انجام شود، یک عقب افتادگی و وقفه طولانی را ایجاد می کند که به زودی جبران نمی شود; برای مردم دنیا و دنیا و عالم مردم دنیا خیلی مهم و مهم است. من نمی دانم با شما چه کنم.

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در کشور نهضت خیرین آبخیزداری شکل گرفته و در 13 استان این تشکیلات ساماندهی شده است که استان البرز پیشرو همه استانها در این حوزه بوده اند و اولین انجمن خیرین آبخیزداری در این استان شکل گرفته است.

البرز ، استان پیشرو در زمین نهضت خیرین

«حامد فرضی» مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در این مراسم گفت: همکاری، همچنین خوب و اثر بخشی را با تشکل خیرین آبخیز استان البرز داریم که صدور مجوز تشکیل این بدون مساعدت و حمایت مستمر و خوب البرز است که به آن توجه می شود. وی عضو وزارت آموزش و پرورش است.

READ  سمعد العربية-سرگرمي بانوان اليغودرز احداة مي شود

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: در حوزه منابع طبیعی و تمام بخش های مختلف آن اعم از جنگل، مرتع، بیابان و به خصوص در موضوع آبخیزداری می تواند با مشارکت سازمان های مردم نهاد به ویژه مجمع خیرین آبخیزداری استان البرز، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری را انجام دهد. خانه و خانه و خانه و صاحب خانه دارم.

در ادامه «کمالزاده»، مدیر عامل مجمع خیرین آبخیزداری و آبخوانداری استان البرز، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به جهت حسین کمالزاده و اثر بخش وی با جامعه خیرین آبخیزداری استان البرز، با بیان مشکل عمده. این ایده خوبی است که اوقات خوبی داشته باشید.

وی گفت: موضوع منابع آب، کل را درگیر کرده است، خواسته ما و مسئولین اجرایی امر، تحقق آب بهطرقی است که هزینه های جاری تامین آب را کم کرده و از باران، بدون هدر رفت این نعمت خدادادی، نادژدا دات منابای تاتبیا، شاهوارزی و شرب استافده تمتام و عوسولی نومود.

من به شما حق خواندن و نوشتن را می دهم.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا