افشای نام سه شهر جدید اطراف تهران/ پروژه های نهضت ملی مسکن در چه مرحله ای است؟


سهمیه شرکت عمران شهرهای جدید از طرح 4 میلیون واحدی نهضت ملی مسکن 700 هزار واحد است که به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکنون 100 هزار واحد آغاز شده و 100 هزار واحد دیگر نیز خواهد شد. تا ماه جولای محقق شد. امسال. از سوی دیگر تعدادی از مسکن های مهر نیمه کاره هستند که با اعطای وام تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

علیرضا جعفری در این خصوص گفت: پروژه نهضت ملی مسکن ابعاد مختلفی دارد و باید نه تنها به حوزه ای که داریم نگاه کنیم و شروع کنیم، بلکه باید به سه نقطه نگاه کنیم. اولین مورد، ایجاد ظرفیت بر اساس موقعیت نامزدهای مؤثر است. موضوع دوم ایجاد ظرفیت توسعه شهری بر اساس طرح های جامع و تفصیلی شهری است. علاوه بر این، بیایید زیرساخت ها و ارتقاء را ایجاد کنیم. برای من مهم است که نه تنها به دنبال مسکن، بلکه به دنبال شهرسازی هستم. در واقع باید محیط زندگی مطلوبی ایجاد کنیم.

وی افزود: پروژه های مسکن مهر مقدماتی دارد که اولین آن جانمایی است. دوم آماده سازی زمین، سوم آماده سازی زیرساخت ها و تاسیسات شهری که این ظرفیت باید وجود داشته باشد. سپس وارد بحث انتخاب پیمانکار، تهیه نقشه، اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی می شویم. گاهی اوقات دوستانی که با موضوع مسکن مواجه هستند تا آخرین مرحله نگاه می کنند و فقط به عملیات اجرایی فکر می کنند. اما همانطور که گفتم، رویکرد ما یک توسعه همه جانبه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اصلی ترین کاری که در دولت شروع شده، ایجاد بانک اطلاعات زمین است. ظرفیت یکپارچه سازی زمین باید بر اساس مدل توسعه متوازن شکل گیرد. علاوه بر این، اخذ مجوز برای طرح های جامع و تفصیلی کاربری اراضی مشکل جدی است. این اقدامات در مجموعه شرکت ساختمانی انجام شد.

READ  شناسایی 140 هزار خانه مجلل در کشور / دریافت مالیات از ساکنان مجلل در دولت ریاست جمهوری

جعفری خاطرنشان کرد: شهرهای جدید اجرای 700 هزار واحد طرح چهار میلیون واحدی نهضت ملی مسکن را بر عهده دارند. 100 هزار واحد را در ابتدای سال راه اندازی کردیم و اجرای آنها در حال پیشرفت است. 100000 واحد دیگر را تا پایان خرداد 1401 در نظر داریم که انشالله از تیرماه شروع می کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه نگاه ما برنامه ریزی و ساخت مسکن در کنار نگاه شهرسازی است، علاوه بر ظرفیت سازی در 21 شهر فعال، به دنبال ایجاد 40 شهر و شهرک جدید هستیم. کار بومی سازی مطالعات، استعلام هفت گانه و طرح موضوع در کمیسیون زیربنایی منطقه و شورای برنامه ریزی منطقه ادامه دارد و امیدوارم در نیمه دوم سال شاهد تحقق اهداف باشیم.

جعفری گفت: در اطراف تهران شهرهای جدید فردوس، حراسمی و اعتمادیه در دست بررسی است. جمعیت مورد نظر ما در این شهرها بر اساس استعداد در تامین زیرساخت ها به ویژه مسائل مربوط به وزارت نیرو در حوزه آب است. مشکل دیگر درگیری هایی است که باید حل شود.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا