افزایش 157 درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی در ایام نوروز


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، احمد حمزه زاده تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی از 25 اسفند تا 14 فروردین را 2 میلیون و 112 هزار و 632 نفر عنوان کرد و گفت: این رقم در سال گذشته 885 هزار نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بازدید از جاذبه های گردشگری استان مربوط به موزه ها و بناهای تاریخی است، افزود: مجموع بازدیدکنندگان از موزه های میراث فرهنگی استان در این ایام 151 هزار و 649 نفر بوده که آخرین بازدید 33 هزار نفر بوده است. سال “و 300 نفر بودند، البته بیماری عروق کرونر قلب در این آمار بسیار دخیل بود.

حمزه زاده با بیان اینکه کلیسای استفانوس قدیس جلفا بیشترین بازدید نوروزی امسال را داشته است، اضافه کرد: در این ایام 32 هزار و 626 نفر از این بنای تاریخی معتبر جهانی بازدید کردند.

وی با بیان اینکه موزه آذربایجان و قاجار تبریز بیشترین بازدیدکننده را در رده های زیر دارد، گفت: از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین ۱۵ هزار و ۶۷۶ نفر و ۱۱ هزار و ۸۸۷ نفر از موزه قاجار بازدید کردند.

حمزه زاده ادامه داد: مسافران نوروزی آذربایجان شرقی از چهار موزه شهرداری تبریز با 21 هزار و 486 نفر بازدید کرده اند که موزه شهریار نیز در این فهرست قرار دارد.

وی گفت: در مجموع 173 هزار و 135 نفر از موزه های تحت مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز بازدید کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی همچنین از افزایش 34 درصدی اقامتگاه‌ها در مراکز اقامتی رسمی استان خبر داد و گفت: 152 هزار و 235 نفر در هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان از 25 اسفند تا 14 فروردین ماه اسکان داده می‌شوند. این رقم در سال گذشته 113688 بود.

READ  کم آبی شدید لرستان در سال 1401 / امکان خشک شدن چاه و چشمه


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا