افزایش چشمگیر تعداد غرق شدگان در نوروز


جعفر میعادفر در نشست خبری ارائه ایام نوروز به ستاد مرکزی هماهنگی خدمات گردشگری با اشاره به افزایش 19 درصدی ماموریت های اورژانس کشور در نوروز، اظهار داشت: در ایام نوروز امسال شاهد افزایش 19 درصدی ماموریت های اورژانس کشور هستیم. 47 نفر در سواحل هرمزگان، خوزستان، اردبیل و مازندران جان خود را از دست دادند. همچنین تعداد ماموریت های اضطراری در تصادفات جاده ای 40 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه گزارش نوروزی از وضعیت اضطراری کشور گفت: از 5 تا 23 فروردین ماه در هزار بیمارستان به 2 میلیون و 900 هزار نفر خدمات درمانی ارائه شد که از این تعداد 2 میلیون و 300 هزار نفر به صورت سرپایی درمان و 54 هزار نفر بستری شدند. خدمات بیمارستانی نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به ۱۱ هزار و ۸۲۳ مورد بازرسی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد تخلفات در این حوزه گفت: از این تعداد ۳۵۱ مورد به مراجع قضایی معرفی و ۹۵ مورد پلمب شده است. وی ادامه داد: 207 مجموعه بین دولتی نیز در نوروز پلمب می شوند که از 8264 مورد بازرسی از پایانه های مسافربری، 222 مورد به مراجع قضایی معرفی و دو بلوک پلمب شد و در حوزه بهداشت مواد غذایی نیز 2688 مجموعه پلمب و حدود 14 هزار و 500 مرکز از آنها نمایندگی داشتند. قوه قضائیه.

به گفته وی، بیش از 400 مرکز بهداشتی درمانی در ورودی و خروجی شهرها احداث شده و به بیش از 20 هزار نفر در این نقاط خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده است.

READ  زمان طلایی خوردن صبحانه برای پیشگیری از دیابت چه زمانی است؟

بیشتر بخوانید:

جوان ۲۲ ساله در سد ملایر غرق شد

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا