افزایش محسوس دما در برخی نقاط کشور / افزایش گرد و غبار در این استان ها


صادق ضیائیان درباره وضعیت هواشناسی کشور گفت: امروز (21 اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و. تهران، خراسان رضوی به ویژه رگبار پراکنده در بعدازظهر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه (22 و 23 اردیبهشت) در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق و استان های ساحلی دریای خزر به ویژه در بعدازظهر ابر و رعد و برق پراکنده و گاهی رگبار و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی، روز شنبه 24 اردیبهشت در برخی نقاط استان های مرکزی، زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز و نواحی مرکزی و شرقی دریای خزر رگبار و رعد و برق رخ می دهد. طوفان و وزش باد در سایر نقاط کشور جوی آرام و پایدار با افزایش نسبی دما حاکم است و روز یکشنبه (25 اردیبهشت) در بیشتر نقاط کشور جو آرام و پایدار خواهد بود. با افزایش قابل توجه دما همراه باشد.

وی افزود: امروز ورود گرد و غبار به کشور باعث کاهش دید و کیفیت هوا و افزایش شاخص های آلودگی در استان های غرب، جنوب غرب و برخی مناطق مرکز، جنوب، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز می شود. همچنین طی پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل به دلیل وزش باد شدید در ساعات مشخص احتمال گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید دور از انتظار نیست.

READ  پیشنهاد ایجاد «سامانه جامع ورشکستگان»

به گفته ضیائیان، در چهار روز آینده خلیج فارس و غرب تنگه هرمز و در روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر طوفانی و طوفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی با بیان وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ اردیبهشت) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک همراه با کمینه دمای 18 و حداکثر دمای هوا 26 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (23 اردیبهشت) ابر متغیر و در بعدازظهر ابری و گاهی رگبار و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید با کمینه دمای 16 درجه و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. .

ضیائیان در پایان گفت: امروز (21 اردیبهشت) بندرعباس با دمای 39 درجه سانتیگراد و فردا (21 اردیبهشت) بندرعباس با دمای 38 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند. .

بیشتر بخوانید:

فردا تگرگ/ بارش شدید باران در دامنه های البرز و زاگرس مرکزی

444


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا