افزایش قیمت نان سنتی صحت دارد؟


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینسید جواد ساداتی نژاد در بازدید از یک کارخانه تولید روغن نباتی در جمع خبرنگاران گفت: طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یک اصلاح بزرگ اقتصادی به نفع مردم است که در کشور آغاز شده و هدفمندی یارانه‌ها را هدفمند می‌کند.

وی ادامه داد: در این طرح هدفمندی یارانه ها نیست و تنها تخصیص یارانه کالا به مردم واگذار شده و عدالت توزیع می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با یادآوری اینکه میزان مصرف دهک های مختلف در شرایط عادی متفاوت است، گفت: در این طرح دریافتی عادلانه خواهند داشت و مبلغی که برای دریافت غرامت در نظر گرفته می شود گاهی از ارزش هزینه های تحمیل شده بیشتر است. تصمیمات پایین تر».

ساداتی نژاد گفت: این پروژه بسیار بزرگ است و باید در سال های گذشته انجام می شد که مابه التفاوت نرخ ارز کمتر بود. به هر حال دولت سیزدهم این را وظیفه بسیار بزرگی در اقتصاد ایران دانست و با دستور رئیس جمهور اجرایی شد.

وی افزود: مبلغی که به عنوان یارانه یک ماهه به حساب مردم واریز شده بود آزاد شد تا مردم بتوانند خرید کالاهای اساسی خود را انجام دهند.

این مقام ارشد وزارت جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر کالاهای اساسی کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و تمهیدات لازم برای ذخایر استراتژیک کشور تا قبل از عید سعید قربان اندیشیده شده و مشکلی برای تامین آن نداریم. کالاهای داخل کشور».

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه قیمت اجناس از امروز اعمال می شود، یادآور شد: با توجه به اینکه قبلاً برای برخی کالاها در فروشگاه ها قیمت داشتیم، طبیعتاً ازدحام به دلیل اختلاف قیمت بسیار بالا بود. با نرخ جدید باربری مشکلی در تامین وجود نخواهد داشت.

READ  تهران چقدر دستفروش دارد؟ - خبرآنلاین

وی با بیان اینکه به طور مثال این کارخانه روزانه 300 تن روغن خوراکی تولید می کند، افزود: تنها امروز با ذخیره 500 تنی روغن را به این مجتمع ارسال می کنیم و این نشان می دهد که ظرفیت خرید 700 تن روغن خوراکی را داریم. نفت در روز در تهران».

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در فروشگاه ها و مغازه ها نیز شاهد ازدحام مرغ و میادین بوده ایم، افزود: تهران روزانه 1200 تن مرغ مصرف می کند و امروز میزان مرغ گرم و منجمد در تهران به 1600 تن رسیده است. جمعه تعطیل است.» معمولاً مرغ گرم عرضه نمی شد، ذبح انجام می شد و مرغ گرم در بازار توزیع می شد.

ساداتی نژاد افزود: مردم ما باید مطمئن باشند و بدانند که قبل از عید و جنگ اوکراین تمهیدات لازم برای این مهم اندیشیده شده است. البته ما شاهد افزایش قیمت جهانی مواد غذایی بوده ایم.

وی با تشکر از صبوری مردم گفت: روزانه سه هزار تن پالایش نفت در کارخانه های تهران انجام می شود و عرضه در هر فروشگاهی انجام می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی دو روز آینده با توجه به مسافت طی شده شاهد وفور روغن در تمامی فروشگاه های کشور خواهیم بود، افزود: رئیس جمهور، معاونان و وزرا بارها تاکید کرده اند که افزایش نخواهیم داشت. قیمت نان و داروها.»

ساداتی نژاد تاکید کرد: افزایش قیمت نان سنتی صحیح نیست و آرد با نرخ ثابت بین نانوایی های سنتی با قیمت قبلی توزیع می شود.

وی ادامه داد: واردات در این بخش به خوبی انجام شده و ذخایر گندم کشور نیز ایده آل و خوب است.

READ  روند کاهشی قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی/ رابرت مالی به بازار ارز ایران سیگنال می‌دهد؟

وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: بيشتر چيزهايي كه در خريد داشتيم به دليل تغيير قيمت بوده و تقاضا در فروشگاه ها افزايش يافته است. بنابراین کمبود کالا در کشور وجود ندارد، جدا از آنچه در کارخانه های قند تولید می شود، ذخایر این محصول به 500 هزار تن در کشور می رسد و از نظر فراوانی و موجودی کالا در کشور مشکلی وجود ندارد.

ساداتی نژاد همچنین گفت: صنایع ظرفیت خود را افزایش داده اند و تمام تلاش ما بر این است که کالایی تهیه کنیم تا محصول در اختیار مردم قرار گیرد.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا