افزایش قیمت مترو، اتوبوس و تاکسی از اول اردیبهشت در تهران


بهمن ماه سال گذشته اعضای شورای شهر تهران لایحه ای را برای افزایش کارمزد و قیمت بلیت مترو و اتوبوس بررسی کردند و پس از رایزنی های مختلف، حداکثر کرایه حمل و نقل عمومی به تصویب رسید. اتوبوس، مترو و تاکسی ۲۵ درصد شود.

براساس مصوبه شورای شهر تهران قیمت خطوط اتوبوسرانی تهران در سال 1401 به طور میانگین 25 درصد افزایش می یابد. اما با توجه به اینکه تعرفه از برخی جهات ناچیز و نامتناسب است، تصمیم گرفته شد تا حداکثر تا 35 درصد قیمت را افزایش دهند تا تعرفه متناسب و تصادفی باشد. در این میان البته تعرفه مسیرهای اتوبوسرانی در سال جدید 1.2 کرایه اتوبوس بر اساس طول خطوط تعیین می شود.

همچنین بر اساس مصوبه شورا مقرر شد قیمت تاکسی های اتوبوسرانی تهران در سال 1401 به طور میانگین 25 درصد و تا 35 درصد نسبت به نرخ های پایه مصوب سال 1400 افزایش یابد.

بر این اساس قیمت بلیت مترو تهران برای سال آینده با 25 درصد افزایش به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است. فرودگاه امام خمینی 12500 تن قیمت دارد.

این در حالی است که این مبالغ برای بلیط های یک طرفه بوده و بلیط های بلند مدت بر اساس مبلغ پرداختی اخذ می شود.

همچنین طبق مصوبه شورای شهرداری تهران مانند سال های گذشته خانواده شهدا، معلولان، جانبازان از 100 درصد تخفیف و دانش آموزان از 50 درصد تخفیف بلیت مترو و اتوبوس برخوردار هستند. سنوات دارای کارت وضعیت نیز از 90 درصد تخفیف استفاده می کنند.

ناصر امانی، نماینده شورای شهر تهران در هیات اجرایی استانداری به ایسنا گفت: استانداری تهران مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی عوارض و بلیت مترو و اتوبوس را تصویب کرد.

READ  چند نفر در تهران قربانی حوادث رانندگی شده اند؟

بیشتر بخوانید:

زمان اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان اعلام شد

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا