افزایش سطح جنگل های قزوین باعث کاهش آلاینده ها می شود


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ عبدالحسین مظفری، رئیس اداره محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در بازدید از طرح وفور جنگل الموت غرب گفت: جنگل کاری یکی از موضوعاتی است که برای حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است و به همین دلیل است. توجه به این امر ضروری است.»

وی افزود: جنگل ها نقش مهمی در احیای منابع آبی مانند چشمه ها، تلطیف هوا، افزایش تامین آب زیرزمینی ناشی از بارندگی، تثبیت حفظ تنوع زیستی دارند.

قضایی یکی از مجریان طرح وفور جنگل در این بازدید گفت: طرح وفور جنگل در چهل هکتار و به منظور جلوگیری از فرسایش خاک، نهال گونه های بومی و سازگار با اقلیم منطقه مانند زالزالک، بادام، پسته تعریف شده است. ، انار، سنجد و زرشک کاشته می شود.

وی ادامه داد: این طرح در الموت غربی با همکاری جوانان فعال در بخش خصوصی و همچنین در استان ها اجرا می شود و هرکسی می تواند با کاشت یا اهدای نهال در این طرح مشارکت کند.

رئیس اداره کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: در کمیته کشاورزی اتاق بازرگانی این امکان وجود دارد که از ظرفیت واحدهای صنعتی دارای پالایشگاه برای تامین آب مورد نیاز پروژه های جنگل کاری استفاده شود. “

وی گفت: طرح های جنگلداری از جمله طرح های کشاورزی و زیست محیطی مورد حمایت اتاق است و آموزش های لازم برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و دستگاه های دولتی در این زمینه را دارد.

در این بازدید رئیس اتاق بازرگانی مظفری، معاون محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و سایر مسئولین کاشت نهال حضور داشتند.

READ  رسیدگی به بزرگترین پرونده فرار مالیاتی کشور در البرز آغاز شد


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا