افتتاح 20 بازار روز سه ماهه تا پایان سال جاری در دستور کار شهرداری کرج


بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; حمید دانشی کهن در خصوص بودجه امسال سازمان کار گفت: بودجه جاری سازمان هنوز اعلام نشده اما بودجه عمرانی مصوب امسال 21 میلیارد تن است.

وی با اشاره به برخی از برنامه های این سازمان در سال جاری، افزود: پس از 18 سال راه اندازی طبقه دوم بازار روز ماهان در دستور کار قرار گرفته و تنها 10 میلیارد تن برای نصب پله برقی در این بازار برای تامین مطلوب تخصیص داده شده است. خدمات رسانی به شهروندان « بود، علاوه بر این اقدامات، ساخت سرویس بهداشتی، محوطه سازی و … برای این بازار در دستور کار قرار دارد.

راه اندازی 20 بازار روزانه سه ماهه تا پایان سال

این مقام مسئول ایجاد 20 بازارچه سه ماهه روزانه را از دیگر برنامه های سازمان کار در سال جاری عنوان کرد.

دانش کهن گفت: لایحه ایجاد این بازارها به زودی به شورای شهر ارسال می شود و در صورت تصویب به سرعت وارد فاز اجرایی می شویم.

وی افزود: برای ایجاد این بازارها مناطق باید زمین مناسب در اختیار سازمان کار قرار دهند و پس از نصب سازه ها کابین ها با شرایط به داوطلبان اجاره داده می شود.

این مسئول با بیان اینکه سازه های قابل جابجایی برای ایجاد این بازارها مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: مذاکراتی با یکی از شرکت های مطرح استان برای ساخت این سازه ها انجام شد.

دانش کهن در ادامه با بیان اینکه دستفروشان اجازه کار در بازارهای کرج را ندارند، گفت: شهروندان می توانند با خیال راحت خرید خود را از غرفه داران انجام دهند.

روزها در بازارهای سطح شهر سازماندهی می شود

وی با تاکید بر تلاش برای ساماندهی روز بازار در این شهرستان، تصریح کرد: در دو سال گذشته به دلیل فوران تاج بسیاری از این بازارها تعطیل شد که آسیب زیادی به معیشت فعالان این مناطق وارد کرد.

READ  حامیاری آذربایجان غربی هم از لیگ برتر کنار رفت

این مقام مسئول بیان کرد: خوشبختانه با واکسن رایج، تاج تا حد زیادی کنترل شده است، بنابراین با اعلام فراخوان به دنبال آن هستیم که تا دو ماه آینده بازار عملیاتی و ساماندهی شود.

دانش کهن ادامه داد: علاوه بر این به دنبال ساماندهی مینی بوس های فعال در سطح شهر نیز هستیم و باید از قرارداد استفاده شود تا شاهد تغییر وضعیت فعلی باشیم.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در این مدت، سه میلیارد تن وام طرح تحقیقاتی ساماندهی و استقرار میدان بار جدید در کرج از سوی دولت اعطا شده است، گفت: این طرح تحقیقاتی برای ساماندهی و استقرار میدان بار جدید در کرج است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و محصولات کشاورزی کرج با بیان اینکه در این مدت تلاش مجدانه ای برای پرداخت به موقع پرسنل شرکتی این سازمان در حال انجام است، گفت: قبل از پرداخت حقوق کارکنان شرکتی. هر ماه حدود 15 اما در عرض چند ماه در گذشته حقوق این نیروها قبل از روز دوم هر ماه پرداخت می شد.

غرفه های بی صدا را برای روزها در بازار تنظیم کنید!

وی با گلایه از اینکه برخی از بازارهای روز شهر از کارکرد اصلی خود خارج شده است، گفت: به عنوان مثال بازار سیب که در منطقه کمتر برخوردار شهر قرار دارد، اکنون در دسترس فعالان مشاغل داخلی است. “

دانش کهن تاکید کرد: مخالف حمایت از کسب و کار داخلی نیستیم، اما فعالیت این مجموعه در قالب بازار روز می تواند به شهروندان بیشتری برسد و انتقال به این بازار در دوره قبل کار درستی نبوده است. “

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت غیرفعال در بازار روز ادامه داد: در شش ماه گذشته حدود 20 درصد غرفه روز بازار شهر که بنا به دلایلی خالی بود اجاره داده شده بود.

READ  سال گذشته بیش از 11 میلیارد کیلووات ساعت برق خالص تولید کرد

دانش کهن در ادامه به اصلاح برخی قراردادهای منعقده در حوزه مشارکت اشاره کرد و گفت: در این راستا با ابطال برخی قراردادها، اسناد خزانه به شهرداری بازگشت.

در نیمه دوم سال 1400 سازمان اشتغال حدود 22 میلیارد تن درآمد داشته است

این کارمند در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وضعیت درآمدهای این سازمان گفت: اصلاح قراردادها، برگشت برخی وجوه به خزانه شهرداری بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در شش سال گذشته است. ماه ها.

وی افزود: تا پایان مردادماه سال گذشته درآمدهای سازمان 9.5 میلیارد بود که در 6 ماهه دوم سال این درآمدها به یک میلیارد تن رسید.

افزایش بیش از 40 درصدی درآمد حاصل از توزیع میوه در نوروز

دانش کهن در بخشی دیگر از سخنان خود با مقایسه وضعیت توزیع میوه در ایستگاه های نوروزی این سازمان طی دو سال گذشته گفت: در اسفندماه 98 در مجموع 280 تن میوه توزیع شده است اما بیش از 429 تن بیشتر در اسفند سال گذشته بین شهروندان توزیع شد.

وی تصریح کرد: فراموش نکنیم که بازار روزه در نوروز سال گذشته از طرح توزیع میوه حذف شد و میوه تنها از طریق 17 مکان موقت در اختیار شهروندان قرار گرفت.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم و محصولات کشاورزی کرج با اشاره به اینکه قرارداد طرح میوه های دستچین در بازار روزانه کرج، گفت: سود روزانه خود را به سازمان بدهید که به دلیل کمبود فسخ شد. پذیرش شهروندان

وی همچنین بر نظارت بر قیمت گذاری اجناس در غرفه ها تاکید کرد و افزود: در هفت ماه گذشته نظارت جدی بر قیمت گذاری محصولات عرضه شده در بازار کرج صورت گرفته و طبق آمار تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز حدودا می باشد. 20 درصد افزایش یافته است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا