افتتاح خط تولید واکسن سرطان، بیماری های قلبی و عروقی و ام اس در البرز


من گزارش میدم خبر آنلاین از البرز; حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه صبح امروز چهارشنبه 24 تیرماه از مجتمع گروه دارویی برکت استان البرز بازدید و از قسمت های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژی ابتدا از ساختمان شرکت شفا فارمد بازدید کرد و در جریان جزئیات روند تولید واکسن KV ایران برکت قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه در این بازدید سوالاتی را در خصوص آغاز طرح تحقیقاتی تولید واکسن ایران برکت و استقرار تجهیزات تولید این واکسن مطرح کرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین تولید واکسن داخلی کرونا را یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: تولید واکسن ایرانی کرونا به جوانان ما اعتماد به نفس و قدرت بخشید و ثابت کرد که با وجود این وجود محدودیت ها و فشارهای فراوان، کاری بزرگ و به ظاهر غیرممکن را می توان انجام داد

در این بازدید رئیس گروه تحقیقاتی تولید واکسن کرونا ایرانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن بیان پیشرفت ها و توانمندی های متخصصان کشورمان در زمینه تولید واکسن، توضیحاتی را در خصوص روند تولید ارائه کرد. واکسن ایران برکت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت ورود هر نوع ویروس دیگری به کشور وجود دارد و می توان بلافاصله و در مدت زمان بسیار کوتاهی واکسن محلی ساخت، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تا کارآزمایی بالینی فاز اول واکسن حدود 11 ماه از معرفی کرونا می گذرد، اما تنها 29 روز از ورود آمیکرون به کشور تا تولید واکسن آن می گذرد.

READ  اعلام رنگ های جدید در خصوص شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری

وی همچنین گفت: کارشناسان سازمان بهداشت جهانی فروردین ماه امسال از خط تولید واکسن برکات ایران بازدید کردند و در گزارش خود به تجهیزات منحصر به فرد این خط تولید و ارزش علمی بالای این سری از محصولات پی بردند.

پس از این بازدید، با حضور رئیس قوه قضاییه و کارکنان گروه دارویی برکت و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خط تولید واکسن بیولوژیک و پپتیدی شرکت بیوسان فارمد افتتاح شد.

پس از افتتاح این خط تولید، رئیس قوه قضائیه معتقد است: موضوع دارو، دارو و دارو مقوله بسیار مهمی است که بشر از ابتدای پیدایش به آن نیاز داشته و این نیاز همچنان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری با بیان اینکه دانش و علم داروسازی دانشی نیست که در یک زمان مورد استفاده قرار گیرد و در زمانی دیگر مورد نیاز نباشد، گفت: فرآیند تولید دارو در گروه دارویی برکت فرآیندی مستمر است و موقت یا زودگذر نیست. این یک سوال مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژعی ادامه داد: تولید واکسن کرونا ایران و نجات جان انسان ها از طریق تولید این دارو در مدت نسبتاً کوتاهی با توجه به فشار ظالمانه تحریم ها علاوه بر بالا بردن سطح کشور ما در جهان و در میان کشورهای پیشرفته در این زمینه تولید این نوع واکسن باعث تعجب بسیاری از مردم در سراسر جهان شد.

رئیس قوه قضاییه همچنین تاکید کرد: تولید علم و تولید فرآورده های دارویی در زمینه های مختلف برای کشور ما نیرو تولید می کند و این تولید انرژی باعث می شود کشور ما در برابر تهدیدات و دشمنان دشمنان مصون بماند.

READ  دستگیری سارق انبه در میناب/ انبه کاران باید سطح امنیت را بالا ببرد

گفتنی است فرآورده های دارویی بیوسان فارمد که خط تولید آن امروز با حضور رئیس قوه قضائیه افتتاح شد، در زمینه مبارزه با سرطان، بیماری های قلبی عروقی، ام اس، ناباروری و بیماری های خونی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است در حالی که بیشتر دانش فنی تولید محصولات بیولوژیک، پپتیدها و واکسن ها در اختیار چند کشور پیشرفته دنیا است، شرکت بیوسان فارمد به عنوان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از زیرساخت های تولید و اتکا به دانش محققان و متخصصان داخلی همتراز با شرکت های دارویی معروف دنیا است که دانش فنی تولید این محصولات را توسعه داده اند.

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا