اعلام ممنوعیت تردد جاده ای در ایام تعطیلات و قربان بایرام


سرهنگ احمد شیرانی درباره محدودیت ها و ممنوعیت های تعطیلات آخر هفته و همچنین تعطیلات عید سعید قربان در کشور گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی از صبح امروز چهارشنبه 24 تیرماه و این محاکمه یک سری محدودیت ها و ممنوعیت ها را در جاده های کشور اعمال کرد. تا امروز ادامه خواهد داشت دوشنبه 29 تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس تردد انواع موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر امروز 24 تیرماه تا ساعت 6 صبح روز دوشنبه 30 تیرماه از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و تهران – سمنان – ممنوع است – زنبورهای مشهد و پشت. البته تردد موتورسیکلت های پلیس و امداد و نجات برای انجام ماموریت های مهم در تردد مجاز بلامانع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی با اعلام محدودیت تردد خودروهای سواری گفت: در محور چالوس تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه تیرماه جاری است. ساعت 16، 17 و 18 از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام پلیس راه محلی، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 از کرج و تهران – آزادرای شمالی به سمت مرزن آباد یکطرفه خواهد بود. :00

شیرانی افزود: همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 24 روزهای یکشنبه و دوشنبه 28 و 30 تیرماه از کرج و ابتدای جاده تهران – آزاد شمال به مرزن آباد ممنوع است و در صورت به گزارش پلیس راهور، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه خواهد بود.

READ  سرقت مسلحانه از خانه های تنها دختران

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راه در محور خراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 24 روز یکشنبه 28 تیرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع است. ماموران پلیس راه محلی، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 لغایت 24 از آب اسک به رودهن در محدوده مشا یکطرفه خواهد بود.

شیرانی همچنین گفت: در صورت افزایش حجم تردد و کمبود ظرفیت سطح جاده برای کاهش بار ترافیکی، محدودیت های عرضی از جنوب به شمال و عقب در محورهای چالوس و خراز اجرا می شود.

وی همچنین درباره تردد خودروهای سنگین به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی گفت: تردد تمامی تریلرها، کامیون ها و کامیونت ها در جاده چالوس ممنوع است. تردد تریلی همچنان در محور خراز ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور با بیان اینکه این ممنوعیت ها شامل حمل کنندگان سوخت و مواد فاسدشدنی نمی شود، گفت: تردد کلیه کامیون ها و کامیون های سبک به استثنای حمل کنندگان سوخت و مواد فاسد شدنی از ساعت 12: از ساعت 00 الی 24:00 روز چهارشنبه 24 تیرماه و همچنین از ساعت 6 الی 24 روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه مورخ 25 الی 20 تیرماه از محور خراز ممنوع است.

شیرانی همچنین با اشاره به محور فیروزکوه گفت: تردد کلیه تریلرها به جز حامل مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه 25 و 27 تیرماه از محور تهران – فیروزکو ممنوع است. – قائم شهر و بالعکس. همچنین تردد کلیه تریلرها به استثنای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 تا 24 روزهای شنبه و یکشنبه 27 و 29 تیرماه از محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر و برگشت ممنوع است.

READ  کیهان: آموزش و پرورش که ۹۷ درصد از بودجه خود را حقوق معلمان در اختیار دارد، چه انتظاری دارید که آموزش و فرهنگ حجاب را ترویج کند؟

به گفته وی، تردد انواع تریلر و کامیون به جز حامل مواد سوختی و فاسدشدنی در محور آستارا – اردبیل از ساعت 12 تا 24 روز پنجشنبه 25 تیرماه در محور آستارا – اردبیل ممنوع است. همچنین تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 8 الی 24 روزهای جمعه و یکشنبه 26 و 28 تیرماه در محور مذکور ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک افزود: در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس از ساعت 12 الی 24 تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای ترددهای مواد سوختی و فاسدشدنی ممنوع است. مواد: ساعت 00:00 روز 25 تیرماه، پنجشنبه، در امتداد محور درج شده. همچنین تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 8 الی 24 روزهای جمعه و یکشنبه 26 و 28 تیرماه در محور مذکور ممنوع است.

شیرانی همچنین گفت: اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها بوده و با تصمیم فرمانده میدانی اجرا می شود و در صورت عادی بودن وضعیت تردد با هماهنگی های انجام شده از اجرای محدودیت ها کاسته می شود.

بیشتر بخوانید:

کدام جاده ها در پایان هفته بسته است؟

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا