اعلام فهرست 141 کالای ممنوعه برای حجاج در عربستان


سردار مهدی معصوم بیعی در نشست خبری در خصوص اقدامات پلیس فرودگاه در اعزام زائران بیت الله الحرام گفت: از 21 خردادماه حدود 39 هزار زائر در 18 فرودگاه به دیار خود اعزام می شوند و آخرین گروه از زائران نیز باز خواهند گشت. به کشور در 27 اوت .

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با اشاره به پنج ماموریت کلیدی پلیس فرودگاه افزود: تکریم نمازگزاران عزیز از جمله ماموریت های ذکر شده است.

این افسر پلیس هماهنگی فرا سازمانی به ویژه با سازمان حج و عبادت، تامین نظم و امنیت و پیشگیری از سرقت را از دیگر ماموریت های مرکزی پلیس فرودگاه در خصوص ماموریت اعزام زائران برشمرد و تصریح کرد: 48 ساعت قبل از پرواز انجام می شود. اقدامات انضباطی برای بازرسی و بازرسی.

وی ادامه داد: در این سفر حمل داروی رمزدار یا احیاناً مشتقات آن یا خود دارو جزو خط قرمز پلیس است. این موارد توسط سیستم های هوشمند کنترل می شوند. هم زیارتی اعزام شد و هم پلیس.

معصوم بیگی گفت: استقبال و بدرقه باعث ترافیک و تاخیر می شود لذا از زائران محترم تقاضا داریم تا حد امکان برای بدرقه و استقبال از زائران در فرودگاه حاضر نشوند.

فرمانده انتظامی فراجا خاطرنشان کرد: تحویل 14 دارو به عربستان شامل آمپول پتیدین 50 و 100 میلی گرم، آمپول 10 میلی گرم مرفین، قرص متادون 5 و 20 میلی گرم، شربت متادون، قرص هیدرومورفینید 2 میلی گرم، قرص متیل کلراید 10 میلی گرم ترادولفن 50 ، آمپول ترامادول 50 میلی گرم، شربت خلط آور کدئین، قرص کدئین استامینوفن، آمپول دیازپام 10 میلی گرم، قرص دیازپام 5، 2 و 10 میلی گرم، آمپول و قرص بوپرنورفین ممنوع است.

READ  عکس واضح ترین تصویر از سیلوئت غول پیکر در آسمان

این افسر پلیس یادآور شد: در صورت کشف مواد مخدر از فردی برای وی شکایت می شود و احتمالا این سفر معنوی را از دست خواهد داد چرا که تجهیزات پلیس در این زمینه به روز می شود و از کارشناسان حضوری استفاده می شود.

وی افزود: البته ذکر این نکته ضروری است که نمازگزاران ایرانی نظم و انضباط و مطیع قانون هستند و از قوانین کشورمان و عربستان سعودی تبعیت می کنند، زیرا موارد فوق نادر است و نکات ذکر شده به دلیل خدای ناکرده موارد محدود است. “همچنین اتفاق نمی افتد.

معصومه بیگی با اشاره به فعالیت تیم های ضد سرقت در سفر زائران به فرودگاه های کشور گفت: پلیس تجهیزات نظارتی بر فرودگاه ها را نیز در اختیار دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس پلیس پیشگیری فرادجا افزود: حدود 5 هزار نیروی انتظامی برای انجام این ماموریت استخدام خواهند شد.

وی گفت: هر ایثارگر می تواند 5000 یورو یا معادل آن و 150 گرم طلا به همراه داشته باشد، اما این قوانین برای همه سفرها است.

وی ادامه داد: در صورتی که نمازگزار بیش از 5000 یورو همراه خود داشته باشد، باقیمانده ارز طبق ضوابط ضبط می شود.

معصوم بیگی گفت: حدود 11 هزار زائر از فرودگاه امام خمینی (ره) از شرکت های هواپیمایی داخلی به سرزمین وحی پرواز می کنند و هیچ پروازی از فرودگاه مهرآباد انجام نخواهد شد.

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا