اعلام جزئیات پروازهای حجاج از ایران به عربستان


سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بیش از 98 درصد ظرفیت کاروان های حج تکمیل شده است، گفت: آغاز می شود.

وی با بیان اینکه پس از صدور روادید برای کارگزاران حج، 20 کارگزار برای رفتن به فرودگاه جده به دبی رفتند، خاطرنشان کرد: هدف از سفر عوامل اجرایی حج، نهایی کردن قراردادهای اقامتی، آشپزخانه و سایر خدمات بوده است. زائرانی هستند که امیدوارند این دیدارها به خوبی برگزار شود و حجاج به موقع به عربستان اعزام شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره پرواز حجاج نیز تصریح کرد: هنوز زمان دقیق حرکت از 19 ایستگاه هوایی مشخص نشده است. البته نماینده شرکت هواپیمایی برای بررسی وضعیت پروازها و انعقاد قراردادهای لازم به عربستان سعودی اعزام شد.

حسین با بیان اینکه برنامه دقیقی برای اعزام زائران داریم، افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، روند اعزام زائران 24 روز طول می کشد، روزانه 9 پرواز به عربستان و 12 پرواز برای بازگشت زائران خواهیم داشت. «قرار است همه زائران یک روز مانده به محرم به کشور بازگردند و بر این اساس عملیات حج در 16 مرداد ماه به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه امسال 39 هزار و 635 نفر به حج مشرف می شوند، افزود: پس از اعلام محدودیت سنی توسط سعودی ها برای پذیرش حجاج، 22 هزار نفر از نمازگزاران بالای 65 سال مردود و ثبت نام کردند. ما آن را از موضوعات انجام دادیم. بنابراین متولدین 10 تیر 1362 در حج امسال شرکت خواهند کرد.

عربستان سعودی پذیرش حجاج خارجی امسال را به تعویق انداخت. در ماه رمضان، سعودی ها با اعمال محدودیت سنی 65 سال و تزریق 2 دوز واکسن تاج، پذیرش حجاج را تایید کردند و سپس سهمیه های کشور را تعیین کردند که با توجه به شرایط کشورهای ولیعهد “سهمیه های بالای 50 درصد بود”. قبل از سقوط تاج

READ  طرح تولید به فروش اموال خیریه رسید/ خیران از کجا می دانند اگر امروز مدرسه بسازند فردا فروخته نمی شود؟

بیشتر بخوانید:

عدد نمازگزاران حج 1401 تهرانی مشخص شد/ کوچکترین در چه سنی به سرزمین وحی می رود؟

نکات ایمنی برای نمازگزاران: تنها نروید. سلفی نگیرید و …

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا