اعلام جزئیات سنجش سلامت کلاس اولی ها و نوآموزان


دستورالعمل سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، پیش دبستانی (1و2) و دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال 1401 ابلاغ شد.

بر اساس این بخشنامه، معاونت بهداشتی دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی با رعایت شرایط خاص بیماری عروق کرونر، مسئولیت معاینات غربالگری عمومی و پزشکی را بر عهده دارد و با توجه به شرایط موظف به ارائه و سازماندهی به موقع نیروی کار و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی مجتمع، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز بهداشتی درمانی.

معاونت فنی معاونت بهداشتی دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی موظف است هماهنگی های لازم را بین واحدهای ذیربط معاونت بهداشتی به منظور ارائه خدمات بهتر و نظارت بر حسن اجرای پرونده ها انجام دهد.

اداره کل آموزش و پرورش موظف است با مشارکت و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و رفاه اجتماعی، آموزش های بهداشتی عمومی را برای دانش آموزان جدیدالورود و خانواده های آنان در مراکز بهداشتی و درمانی تلفیقی، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز بهداشتی درمانی با رعایت رویه های بهداشتی برنامه ریزی کند. برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا پیشنهاد می شود به جای آموزش حضوری، محتوای آموزشی مورد نظر به صورت غیرحضوری (از جمله از طریق فضای مجازی، شبکه های شاد، پیامک و …) ارائه شود و یا رسانه های آموزشی ارائه شود. ارائه شده به خانواده ها. , سی دی …

ضمناً ضمن تلاش برای بررسی پرونده واکسیناسیون دانشجویان جدیدالورود، باید واکسیناسیون خود را طبق آخرین دستورالعمل مرکز مدیریت بیماری های واگیر در مراکز بهداشتی درمانی و منازل برنامه ریزی و تکمیل کنند.

READ  اولین خیابان برقی تهران; از پارکینگ واگن برقی گرفته تا شرکت شورلت در این خیابان قدیمی/عکس

* مراحل مقدماتی در مبانی ارزیابی اولیه

با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد کل کشور در رابطه با پیشگیری از بیماری کووید 19 شامل ارزیابی بینایی، بینایی رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی و حرکتی، اندازه گیری وزن بدن، قد وزن، دهان و دندان، بیماری های پوستی (پوست و مو) و بیماری هایی که نیاز به مراقبت ویژه دارند. وضعیت واکسیناسیون نیز توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در محل آزمایش بررسی می شود.

مبتدیانی که مشکوک به مشکل در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و بدنی حرکتی هستند و باید به مرحله تخصصی ارجاع داده شوند، سایر مراحل را طبق دستور معاینه کنندگان بینایی، شنوایی و جسمی-حرکتی و اوتیستیک ادامه خواهند داد. طیف

دانشجویان جدیدالورودی که پس از ثبت نتایج ارزیابی های اولیه در سامانه سنجش نیازی به ارزیابی تخصصی ندارند و برای بررسی و تکمیل کارت واکسیناسیون و همچنین معاینات پزشکی به مراکز تلفیقی سلامت (مراکز بهداشت و درمان) مراجعه می کنند. با شرایط ویژه بیماری عروق کرونر، مدارس ابتدایی متقاضی ثبت نام معرفی می شوند.

دانشجویان جدیدالورودی که در مرحله مقدماتی مشکل تشخیص داده شده و به پایگاه های تخصصی ارجاع داده می شوند، پس از انجام تست های تخصصی لازم، پس از انتقال اطلاعات برگه های سنجش تخصصی به پایگاه داده اولیه و مسئول پایگاه مراجعه می کنند. ارزیابی و تأیید صحت و تکمیل کارت واکسیناسیون و همچنین انجام معاینات پزشکی مطابق با شرایط خاص بیماری عروق کرونر قلب به مراکز مراقبت های بهداشتی جامع (مراکز بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی) هدایت می شود. در واحد آموزشی مربوطه معرفی شود.

READ  آیا بارندگی های اخیر به خشکسالی ایران پایان می دهد؟

* مدارک مورد نیاز برای انجام ارزیابی ها در پایگاه های داده

مدارک لازم جهت سنجش در پایگاه ها شامل اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت تکمیل شده واکسیناسیون، عکس 4*3 و مبلغ 600000 ریال می باشد که فقط از طریق دستگاه POS/درگاه پرداخت الکترونیک قابل دریافت می باشد. .

* زمان سنجی

برنامه ارزشیابی امسال از نیمه دوم ژوئن برای کلیه دانش آموزان جدیدالورود وارد کلاس اول در سال تحصیلی 1401-142 آغاز خواهد شد.

زمان ارزشیابی دانش آموزان پیش دبستانی (1 و 2) بر اساس مصوبات ستاد سنجش استان و تصویب خط مشی سنجش و شورای برنامه ریزی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

50 درصد از دانشجویان جدیدالورود در طرح سنجش سلامت شرکت کردند

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا