اعزام هیئتی از ایران به عراق، سوریه و موضوع گرد و غبار

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوهای تلفنی بر حساسیت و فوریت مدیریت معضل گرد و غبار خارجی در کشورهای مختلف که منجر به اختلال در زندگی عادی و تهدید زندگی عادی شده است، تاکید کرد.

در این راستا، هیئت فنی متشکل از سازمان محیط زیست و وزارت امور خارجه و سایر نهادهای ذیربط کشورمان بین وزرای امور خارجه کشورمان و همکارانش توافق شد تا فوراً برای پرواز و تبادل نظر عازم عراق و سوریه شوند. با همکاران خود موضوع همکاری جمعی منطقه ای برای مقابله با ریزگردها را در دستور کار خود قرار داده و راه حل های موثر و فوری را بررسی کنند.

در همین راستا، با توجه به اینکه بخشی از همکاری های منطقه ای در زمینه گرد و غبار در حال بازگشت به مشارکت و همکاری فعال دولت عربستان است، مقرر شد وزیر امور خارجه عراق با همتای سعودی خود در این خصوص گفتگو کند تا این کشور نیز در این زمینه مشارکت کند. این ابتکار منطقه ای برای کمک به حل این مشکل.

همچنین طی رایزنی های تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان سوری، عراقی و کویتی خود، مقرر شد نشست تخصصی مشترک منطقه ای در این راستا برگزار شود.

وزیر امور خارجه کویت وعده داده است که بر اعزام هیئت فنی ایرانی نظارت داشته باشد.

لازم به ذکر است وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این نیز در آخرین گفتگوی تلفنی خود با همتای ترک خود این موضوع را مورد بررسی قرار داده و وزیر امور خارجه ترکیه نیز آمادگی این کشور را برای مشارکت و همکاری فعال در این رایزنی ها و همکاری ها اعلام کرده است.

READ  چین از آمریکا خواست به خواسته های ایران رسیدگی کند

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا