اظهار نظر معاون وزیر اقتصاد درباره تصمیم لغو مالیات «سر»


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان مالیاتی، سید احسان هندوزی وزیر اقتصاد و دارایی روز یکشنبه 7 فروردین ماه از برنامه کلی مالیاتی سازمان مالیاتی و دستاوردهای آن بازدید کرد. وی در این بازدید در گفتگو با تیم معاونت فناوری مالیاتی بر لزوم رسیدگی به موضوع فناوری اطلاعات در مجموعه برنامه های تحول دولت تاکید کرد.

وزیر اقتصاد فناوری اطلاعات را عامل پویایی، جریان اطلاعات و به ویژه در نظام مالیاتی عامل تشخیص واقعی و عادلانه مالیاتی دانست که با تکیه بر امکان فرار مالیاتی و امکان ظلم به مودیان به حداقل می رسد. . .

رئیس سازمان مالیاتی کشور در ابتدای این بازدید گزارشی از روند پیشرفت طرح کلی مالیاتی و دستاوردهای آن ارائه کرد و افزود: هوشمندسازی نظام مالیاتی یکی از مهمترین برنامه های سازمان در سال جاری است. “

منظور خاطرنشان کرد: سازمان مالیاتی کشور برای اجرای ماده 97 قانون مالیات های مستقیم و حذف روش مستقیم از نظام مالیاتی به اطلاعات دقیق و شفاف نیاز دارد و این سازمان براساس فعالیت و اطلاعات اقتصادی کسب شده توسط مودیان مالیاتی، اظهارنامه پیش بینی می کند. طرح مجتمع مالیات انجام می شود.

گفتنی است در این بازدید مهمترین اقدامات و برنامه های حوزه های مختلف معاونت فناوری مالیاتی از جمله زیرساخت ها و امنیت، فناوری اطلاعات و داده های مالیاتی و همچنین ساختار سازمان مربوط به هر یک تشریح شد. وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد و دارایی پس از شنیدن گزارش‌های حوزه‌های مختلف معاونت فناوری مالیاتی گفت: سامانه هوشمند مالیاتی تنها راه رسیدن به اقتصاد شفاف و دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه در چهار یا پنج سال گذشته با با توجه به ضوابط پیش بینی شده برای کار ارتش جمهوری اسلامی ایران، انتظار می رود که شاهد تلاش ویژه و نتیجه چشمگیرتری از سوی این سازمان باشیم و از این پس قدرت پردازش و ارتقای چشم انداز ارتش جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت باشد.

READ  اطلاعیه توزیع سهام عدالت بین بازماندگان

در بخش پایانی این بازدید، بخش‌های مختلف طرح جامع مالیاتی به‌ویژه سامانه‌های پردازش و استفاده از اطلاعات مربوط به پایگاه داده‌های مودیان شامل سامانه بازیابی اطلاعات مالیاتی، سامانه پالایش و الحاق اطلاعات به پرونده‌های مالیاتی، سامانه بررسی و پیگیری پرونده های مالیات دهندگان. سامانه بررسی تراکنش های مشکوک بانکی و سامانه ارزیابی ریسک مودیان و گزارش های پیش بینی در نظر گرفته شد.

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا