اظهار تاسف مکزیک از گمنامی ادبیات ایران در جهان


انریکه اورتا، نماینده سفارت مکزیک در ایران و رئیس غرفه مکزیک در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با بیان خاطره ای از اقامت شش ماهه خود در ایران گفت: در مدت اقامتم در ایران با آثار بزرگ زیادی آشنا شدم که متاسفانه آنها در کشورهای خارجی شناخته شده نیستند.”

وی شاهنامه فردوسی و دیوان حافظ شیرازی را از جمله این آثار دانست و افزود: در سفرهایی که به قم، کاشان، اصفهان و شیراز داشتم نمونه های فاخری از زبان و ادبیات فارسی را نیز دیدم.

مسئول غرفه مکزیک در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: اقداماتی از جمله ترجمه مبل حافظ به اسپانیایی انجام شده است، اما مردم کشورهای دیگر باید با زیبایی و عمق زبان و ادبیات فارسی آشنا شوند.

اورتا با اشاره به اینکه در غرفه مکزیک آثار متنوعی در حوزه کودک و نوجوان، گردشگری، علم، شعر و ادبیات ارائه می شود، افزود: برخی از این کتاب ها مربوط به ترجمه آثار ایرانی است و برخی نیز در مکزیک و منتشر شده است. در آمریکای لاتین است.”

وی گفت: ایران کشوری زیبا با جاذبه های فراوان است و این زیبایی در آثار شعر و ادب فارسی نمود پیدا کرده است.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 31 اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا 30 اردیبهشت 1301 در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی (ره) و به صورت مجازی در ketab.ir برگزار می شود.

259259


منبع

READ  علیرضا قربانی در فرودگاه تورنتو بازداشت و بازجویی شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا