اظهارات سید جواد هاشمی درباره حضورش در حادثه متروپل/ مردم، اطلاعات سلبریتی‌ها را صادقانه‌تر می‌پندارند


بازیگر سرشناس فیلم های جنگی و دفاع مقدس شب گذشته برای اجرای برنامه سالگرد آزادسازی به همراه علیرام نوری به هرمشهر سفر کرده بود اما پس از انتشار خبر ریزش ساختمان کلانشهر آبادان که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از ما شد. هموطنان ، به آبادان رفت و ضمن انتشار عکس و فیلم از حادثه فضای مجازی، بر کمک به نیروهای ویژه برای کنترل بحران تاکید کرد.

وی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه در محل حادثه متروپل حضور داشت، گفت: قرار بود دوشنبه شب دوم خرداد برنامه دیگری در خرمشهر داشته باشیم که به دلیل ریزش ساختمان این برنامه لغو شد. ” رفتیم آبادان تا ببینیم می توانیم کمکی کنیم. البته مایلیم که بتوانیم به مردمی که از این حادثه به شدت عصبانی بودند و حق این کار را داشتند، اطمینان خاطر بدهیم یا به مردم آبادان پیام بدهیم تا نیروهای امدادی حداقل صبر و حوصله را از خود نشان دهند. تا مجروحین از زیر آوار بیرون بیایند کار خود را انجام دهید و از تجمع در اطراف محل خودداری کنید.

هاشمی با بیان اینکه علیرغم دلیلی که بیان کرد، حضورش در آنجا منطق او را زیر سوال برد و به نوعی آن را زیر پا گذاشت، توضیح داد: برای اینکه در کار امدادگران شرکت نکنیم مدت بسیار کوتاهی آنجا ماندیم، اما فیلمی را دیدم. روزنامه نگار. “این اطلاعات نادرست است و از آنجایی که مردم فکر می کنند اطلاعات منتشر شده توسط افراد مشهور صادقانه تر و واقعی تر است، من احساس کردم که می توانم در این بخش از اطلاعات کمک کنم – حتی بسیار کم، اما صادقانه. در واقع من مردم را می خواستم. بدون واسطه اخبار و اوضاع صحنه را بشنوند. اما من هم به ناحق یا نادرست سعی کردم به خانواده ها آرامش بدهم. آنجا با خانواده هایی آشنا شدم که چندین ساعت از بستگان خود خبری نداشتند، فرزندانشان به تلفن ها پاسخ نمی دادند و وضعیت آنها سخت و بد بود، اما با دیدن ما کمی آرام شدند، این کمترین کاری بود که در آن لحظه از نظر روحی می توانستیم انجام دهیم و دلیل دیگری نداشت.

READ  ماجرای پادرمیانی پرویز پرستویی برای حل مشکل مرتضی عقیلی

وی تاکید کرد: البته من با این موضوع موافقم که گاهی اوقات تعدد افراد غیر مرتبط و سلبریتی ها ما را از انجام کار درست و اطلاع رسانی باز می دارد. اما با توجه به اینکه در زلزله های بم، زنجان و رودبار حضور داشتم، می فهمم در چه شرایطی قرار خواهم گرفت تا خدای ناکرده سربار رسانه های کمکی نباشم.

بازیگر فیلم های «آخرین شناسایی»، «افق»، «پرواز در شب» و «آتش سجاد» نیز گفت که حضور خود در آبادان و هرمشهر را همزمان با سالروز آزادسازی هرمشهر و این موضوع احساس و درک کرده است. حادثه تلخ و دردناک: متاسفم برای غبار عجیبی که مردم این سرزمین و خوزستان تحمل می کنند. افرادی که شأنشان خیلی بالاتر از اینهاست اما با این وضعیت دچار مشکل، دردسر، عصبیت و ناآرامی می شوند. شرایط آنجا این است که گاهی مردم مجبورند روزی دو بار حمام کنند و حتی ابروها و مژه هایم قبل از اینکه به ساختمان نزدیک شوم پر از خاک بود. تحمل این وضعیت بسیار سخت است. باید مردم خوزستان به خصوص هرمشهر و آبادان را درک کنیم. حداقل نتیجه و عزت مقاومت این مردم توجه بیشتر به این شهرها و مردمشان بود، اما من که بیش از 20 سال است در سالروز آزادسازی هرمشهر به آنجا می روم، می بینم که هیچ تغییر ساختاری رخ نداده است. هنوز در شهر صورت گرفته است.

2323


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا