اظهارات جالب وزیر کار درباره مسکن/ کشور در سال به چند خانه نیاز دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینرستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به فارغ التحصیلی دانش آموزان سالانه و امکان ازدواج آنها در کشور به بیش از 10 میلیون نفر جدید نیاز داریم و 5 میلیون نفر در سامانه ترافیک مسکن ثبت نام کرده اند. تا اینجا.”

وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با برنامه اقتصاد نوین عصر جدید گفت: بیش از 5 میلیون نفر در نهضت مسکن ثبت نام کرده اند که اکثر آنها یا مستاجر هستند و یا در پشت بام زندگی می کنند که قطعا این تعداد بیش از تعداد افراد است. مردم بی خانمان. “

وی در خصوص خانه های خالی نیز افزود: آمارها نشان می دهد که حدود دو و نیم میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد و سازمان مالیاتی اقدامات لازم را برای اخذ مالیات انجام داده است.

قاسمی گفت: در راستای جهش تولید، ساخت یک میلیون خانه در سال را برنامه ریزی کردیم که بیش از دو سوم آن یعنی. 860 هزار واحد در دست ساخت است و در سال جدید واحدها را تحویل خواهیم داد.»

وی با بیان اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی مردم است، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه به حدود 10 میلیون خانه نوساز در کشور نیاز داریم.

اظهارات جالب وزیر کار درباره مسکن/ کشور در سال به چند خانه نیاز دارد؟

رستم قاسمی افزود: نیاز به مسکن در ثبت پروژه های مسکن بروز پیدا کرده است اما در بخش صنعتی و فناوری همچنان از پیشرفت سایر کشورها عقب هستیم و با مهندسین و نیروی کار مجرب باید به سمت فناوری های نوین در ساخت و ساز حرکت کنیم. .» ایمنی در برابر زلزله و …. گام.

READ  اختلال ارتباطی

وزیر راه و شهرسازی به مشکلات کمبود زمین در استان های کشور برای مسکن اشاره کرد و گفت: درصدد رفع این مشکل هستیم و برای تحقق آن اقدام جدی و جهادی انجام می دهیم.

قاسمی بزرگ ترین چالش مسکن را محدودیت زمین دانست و افزود: طی برنامه ریزی های انجام شده طی 4 سال 4 میلیون واحد می سازیم و طبق شعار سال از فناوری های دانش بنیان در قطعات، مصالح و انواع استفاده خواهیم کرد. ساخت و ساز.”

وی افزود: یکی از دستگاه های تحت پوشش این وزارتخانه مرکز تحقیقات ساختمان است که با همکاری شرکت های دانش بنیان اقدامات لازم را برای ارتقای کیفیت، روشنایی و نقش انرژی در مقاوم سازی در برابر زلزله انجام خواهد داد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه برای تامین منابع اعتباری 2 تبصره پروژه های راه و شهرسازی را دنبال می کنیم، گفت: باید یک سری درآمد از محل فروش زمین، تملک راه و شهرسازی دریافت کنیم. درآمدهای استان ها باید صرف استان خودشان شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مجموعه بزرگ راه و شهرسازی، بخش حمل و نقل را به دلیل زیرساخت ها با مشکلات جدی خواند و گفت: در بخش هوایی و ریلی به دلیل عدم اتصال کریدورهای اصلی کشور و … بخش حمل و نقل و با توجه به اینکه ناوگان بسیار قدیمی و فرسوده است.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا