اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی برای دانش آموزان به اجماع نرسید


ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کورونا در تاریخ 6 فروردین ماه جاری پس از اعلام این خبر از ادامه آموزش حضوری دانش آموزان خبر داد و این بخشنامه را برای اطلاع رسانی به دانش آموزان و خانواده ها برای برگزاری کلاس ها منتشر کرد.

اما علیرغم انتشار این دستورالعمل، یکی از رسانه ها شب گذشته گزارش داد: بخشنامه حضور و غیاب در مدارس، یک ماه به سال تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی اضافه می شود.

اما پس از انتشار این مطلب، صادق ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل بازگشایی مدارس را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد و نوشت: در این دستورالعمل هیچ اشاره ای به افزایش زمان و مدت آموزش نشده است. آموزش؛ اما باز هم اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی به اشکال مختلف در شبکه های مجازی رد و بدل می شود.

صادق ستاری فرد در پایان روز سه شنبه برای روشن شدن موضوع و رفع دغدغه های دانش آموزان و خانواده ها اظهار داشت: پیشنهادات زیادی برای حضور در مدرسه مطرح شد و این موضوع به سال تحصیلی دانش آموزان اضافه شد که یکی از آنها اجماع کارشناسان بود.

وی افزود: در دستورالعمل از سرگیری مدارس برای اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی اطلاعی وجود ندارد و هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مفاد دستورالعملی که وزارت آموزش و پرورش برای مدارس، دانش آموزان و خانواده های آنان منتشر کرده که در آن به موضوع اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی اشاره نشده است، قابل استناد است.

READ  نشانه هایی که نشان می دهد ازدواج موفقی با این فرد نخواهید داشت

ستاری فرد خاطرنشان کرد: موضوع اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی در متن پیش نویس ذکر شده بود، اما اتفاق نظر کارشناسی حاصل نشد، بنابراین دانش آموزان و خانواده ها به پیشنهادات توجه نکنند، زیرا دستورالعمل ها مهم و مطابق با مصوبه است. دایره ای . .

گفتنی است احمد واحدی وزیر کشور و فرمانده ستاد عملیاتی ستاد مبارزه با تاج و تخت کشور در جلسه هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی 15 فروردین ماه با حضور وزرای آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و آموزش و پرورش حضور یافت. فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگانی از وزارت بهداشت. تاکید شد کلیه مدارس و مراکز آموزشی با رعایت الزامات بهداشتی از 14 فروردین ماه برای تمامی دانش آموزان و دانش آموزان کلاس حضوری برگزار کنند. دستورالعمل ها.

بر این اساس، وزارت آموزش و پرورش امروز دستورالعمل بازدید از مدارس ادارات کل آموزش و پرورش استان ها را برای تعیین نحوه حضور دانش آموزان در کلاس ها ابلاغ کرد.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا