اسلام: دیپلماسی پشتوانه قدرت نظامی و اقتصادی است

به گزارش خبرآنلاین، معاون رئیس جمهور در نشست تخصصی «تأثیر تدابیر راهبردی مقام معظم رهبری بر پیشرفت فناوری هسته ای» که امشب در عمل انجام شد، گفت: برای همه حوزه ها تأثیرات عمیقی دارد. حوزه علم و فناوری حوزه توانمندسازی است و در سال‌های اخیر سازمان‌های بین‌المللی در حوزه هوافضا، فناوری هسته‌ای، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی شرایطی را فراهم کرده‌اند که این حوزه پیشتاز باشد و با ایجاد موانعی مانع از ورود کشورها شود. از دستیابی به آن و جمهوری اسلامی ایران به فناوری های نوین.

وی در نشستی که به میزبانی دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در مشهد برگزار شد، گفت: با دیپلماسی، قدرت نظامی و اقتصادی که مستقیماً ریشه در علم و علم دارد، متبلور و پایدار است. فناوری و هر چقدر هم که در کشورها پیشرفت داشته باشد و بتوان از آن به عنوان یک فرآیند استفاده کرد، اکثراً توانسته اند نقش خود را در ایجاد قدرت ایفا کنند.

حتی قبل از پیروزی انقلاب هم که ابرقدرت ها باید برای کشور ما امکانات می ساختند، با توجه به شرایط انقلاب پروژه ها را متوقف کردند و به تعهدات خود عمل نکردند، اما مهم چرخه سوخت هسته ای است. رهبر، ورود به بحث علم پیشرفته و حمایت همه جانبه ایشان باعث شد با دیدی مطمئن وارد عمل شویم و نکته دوم، دیدگاه جوانانی است که توانستند این فناوری ها را به منصه ظهور برسانند.

وی افزود: در واقع با ایمان جوانان و تداوم رهبری و حمایت از این حرکت توانسته ایم به ظرفیت های پایدار برسیم و اکنون کاملا در چرخه سوخت انرژی هسته ای خودکفا هستیم و آنها را مجبور به بازگشت کردیم. مذاکرات برای توقف توانایی های هسته ای ما.

READ  خودروی زرهی چیتا چگونه به تصرف مقاومت فلسطین درآمد؟ + اینفوگرافیک

وی با اشاره به تمرکز مقام معظم رهبری بر بخش‌های کارآمد فناوری هسته‌ای و انرژی هسته‌ای، گفت: ما در مسیر توسعه فناوری هسته‌ای حرکت کرده‌ایم که رهبر معظم انقلاب هم همکاری کردند. دستیابی به انرژی هسته ای بیشتر

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تلاش دشمنان برای کارشکنی در فناوری هسته ای آن را به منصه ظهور رسانده و دانشمندان ما با تمرکز و انگشت اشاره مقام معظم رهبری گفتند خودت این کار را بکن. در مورد سوخت 20 درصدی مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران اقدام کرد و امروز نه تنها 20 درصد بلکه 60 درصد سوخت نیز تولید می کنیم.
وی با اشاره به محصولات حوزه سلامت و رادیوداروها، از گذار به پلاسماتراپی خبر داد و به نقش بسیار مهم هیدروژن اشاره کرد که متأسفانه دشمنان ما را از استفاده از آن در تولید سلاح هسته ای منع می کنند، اگر نگوییم مقام معظم رهبری راهبردها و ما وارد فناوری هسته ای نشدیم و اکنون بسیار عقب هستیم.

وی گفت: برنامه های توسعه کشور باید بدون وقفه ادامه داشته باشد و تلاش دانشمندان و جوانان کشور در راه اهداف عالیه کشور صرف شود و برای رسیدن به قله سختی ها و مشکلات را تحمل کنیم.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا