اسلامی: ظرفیت سازی آموزشی نیاز به توسعه عقلانی دارد

وی در این بازدید با بررسی روند برگزاری آزمون ورودی مدارس انرژی اتمی از نزدیک با دانش آموزان و اولیای آنان گفتگو کرد.

اسلامی در حاشیه این بازدید با اشاره به برنامه بلندمدت سازمان انرژی اتمی برای تربیت نیروی متخصص گفت: وجود دارد. ظرفیت های آموزشی باید به طور عقلانی گسترش یابد و اعتماد به مدارس متصل در سطح علمی و آموزشی بالا ایجاد شود.

وی افزود: بسیاری از فارغ التحصیلان مدارس ما در مسابقات، کنکور و امتحانات مختلف نمرات خوبی می گیرند. ما باید گامی مضاعف در تربیت نیروی متخصص برداریم و این گام حضور نخبگان و دانش آموزان تحصیل کرده مدارس ما در بدنه اصلی ترین فعالیت های صنعت هسته ای است. به همین دلیل موضوع جذب دانش‌آموز از مدارس انرژی هسته‌ای و ایجاد مدارس در مقاطع پایین‌تر برای گسترش سرمایه‌گذاری در این حوزه را در دستور کار هیات امنای موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای قرار دادیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص جذب نخبگان و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور گفت: جوانان با انگیزه و باهوش ما نگران شغل نباشند و به تناسب ظرفیت کاری مناسب شناسایی و ایجاد شود. به استعداد آنها «فناوری هسته دارای طیف وسیعی از قابلیت‌های در حال گسترش است؛ بنابراین برای جذب استعدادهای برتر باید برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را فعال‌تر از قبل انجام دهیم.

اسلامی تاکید کرد: به هیات مدیره موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته ای ابلاغ شده است تا با شروع سال تحصیلی جدید، مقاطع تحصیلی خود را گسترش داده و مدارس انرژی هسته ای برای شهرهایی که ظرفیت آموزشی دارند اما هنوز اقدامی نکرده اند، ایجاد کند. . باید تدابیری بیندیشیم تا با شکوفایی استعدادها، ظرفیت تحصیلی ایجاد شود.

READ  با حضور اسلامی مرکز تولید کیت غربالگری بیماری های متابولیک در نوزادان افتتاح شد

در ادامه این بازدید، مدیرعامل موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته ای درباره برگزاری آزمون ورودی مدارس هسته ای گفت: امروز اولین مرحله آزمون ورودی اولین مدارس هسته ای (دخترانه و پسرانه) تهران و مشهد برگزار شد. “

وی افزود: برای دانش آموزان پسر حدود 2500 داوطلب و برای دانش آموزان دختر نیز حدود 1000 داوطلب برای مدارس انرژی هسته ای داشتیم که از این تعداد 150 دانش آموز و 40 دانش آموز دختر پذیرفته می شوند. انشالا با دستور ریاست محترم سازمان انرژی اتمی مدارس ابتدایی انرژی هسته ای در استان های البرز، بوشهر و اصفهان ایجاد می شود. امیدوارم در این زمینه گام های خوب و رو به رشدی برداریم.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا