استولتنبرگ: تانک ها تفاوت بزرگی ایجاد خواهند کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز پنجشنبه در خصوص ارسال تانک از سوی کشورهای غربی به اوکراین اعلام کرد: تانک های جنگی تفاوت بزرگی ایجاد می کنند (در میدان نبرد).

دبیر کل ناتو وی در مصاحبه امروز خود با رادیو بی بی سی بر اهمیت افزایش حمایت نظامی از کیف تاکید کرد و اظهار داشت که انتظار می رود روسیه حملات جدیدی را در اوکراین انجام دهد!

ینس استولتنبرگ ادامه داد: تانک ها همچنین به آنها کمک می کنند تا سرزمین ها را بازپس گیرند، سرزمین های اوکراینی بیشتری را آزاد کنند و به عنوان یک کشور مستقل و مستقل در این جنگ پیروز شوند! همه ما می دانیم که روس ها در حال برنامه ریزی حملات جدید هستند. مسکو تولید مهمات توپخانه را افزایش می دهد و از ایران و کره شمالی برای دریافت سلاح بیشتر کمک می خواهد!

ینس استولتنبرگ افزود: مسکو بیش از 200000 نیروی اضافی را برای انجام حملات جدید بسیج کرده است.

استولتنبرگ در پاسخ به این سوال که آیا متحدان و شرکای ناتو حمایت هوایی از کیف را در نظر خواهند گرفت یا خیر، گفت: تمرکز اصلی در حال حاضر روی پدافند هوایی است و متحدان بسیاری از سامانه‌های دفاع هوایی را در اختیار اوکراین قرار داده‌اند.

او در مصاحبه جداگانه ای با اسکای نیوز، بار دیگر از اظهارات بریتانیا، آلمان و سایر متحدان در مورد حمایت اوکراین از تانک نبرد استقبال کرد.

این مقام ناتو بدون اشاره به زمان دقیق تحویل تانک ها گفت که آموزش پرسنل اوکراینی مدتی طول می کشد. اما او مطمئن است که این اتفاق در اسرع وقت رخ خواهد داد.

READ  زمان توافق موقت با ایران فرا رسیده است

310310


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا