استان هرمزگان در سال ۱۴۰۰ رتبه اول کشوری جهت احداث و آسفالت راه‌های روستایی را کسب کرد


گزارش شده است خبرآنلاین«یوسف عابدینی» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان با اشاره به اهمیت نگهداری و ساخت راه های روستایی و نقش مهم آن در انتقال به موقع محصولات دامی و کشاورزی و همچنین معیشت روستاییان گفت: راه های روستایی در حال توسعه هستند. در استان هرمزگان 5000 و 200 کیلومتر راه روستایی آسفالته وجود دارد که اولویت اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حفظ و نگهداری راه های موجود است. وی یادآور شد: احداث و تکمیل شبکه راه های خاکی روستایی برای بیش از 20 خانوار از دیگر اولویت های این اداره کل است که حدود یک هزار و 565 کیلومتر از راه های استان هرمزگان را شامل می شود.

عابدینی با اشاره به اینکه میانگین روستاهای آسفالت شده استان 69 درصد است، خاطرنشان کرد: از 523 روستای بدون راه در هرمزگان، 255 روستای بالای 20 خانوار فاقد راه مناسب هستند که برای احداث بیش از بیش از اعتباری بالغ بر 51000 میلیارد ریال. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان افزود: علیرغم تمام تلاش های انجام شده در سال های گذشته، در شهرستان بشاگرد، منطقه گفار و پارامون دسترسی ندارند و مقاطع گوهران با 21 درصد و بخش مرکزی با 31 درصد دارای جاده و آسفالت مناسب هستند. ، از کم برخوردارترین نقاط استان در این منطقه هستند.

یوسف عابدینی ادامه داد: بخش احمدی شهر حاجی آباد با 37 درصد و بخش فنلاند شهر بندرعباس با 44 درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند. وی با بیان اینکه از حدود 10 هزار کیلومتر راه روستایی موجود 52 درصد (معادل 5200 کیلومتر) آسفالت است، تاکید کرد: اکثر راه های آسفالته موجود بیش از 15 سال قدمت دارند و این راه ها نیاز به تعمیر و بهسازی مستمر دارند. .

READ  وضعیت عجیب در بازار کار ایران/ نرخ بیکاری زنان ۷۰ درصد بیشتر از مردان است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان بیان کرد: در سال 1401 تعداد 122 پروژه نیمه تمام راه روستایی به طول 884 کیلومتر در برنامه اجرایی قرار دارد که به فضل الهی در صورت برنامه ریزی تا پایان این سال. سال 150 کیلومتر از این پروژه ها به بهره برداری می رسد. عابدینی یادآور شد: در سال 1400، 47 پروژه راه روستایی به طول 131 کیلومتر آسفالت شد که بر اساس ارزیابی های معاونت سفرهای روستایی و روستایی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، آسفالت آن در سال 1390 انجام شد. اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در بین 33 اداره کل کشور در ساخت و آسفالت راه های روستایی رتبه اول را کسب کرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا