استان قزوین تابستان امسال با کمبود برق مواجه خواهد شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ محمدمهدی علایی استاندار قزوین روز شنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی قزوین گفت: نمایندگان بخش خصوصی باید حضور فعال تری در این شورا داشته باشند. آنها خیلی سریع تصمیم می گیرند، نهایی می شوند و از تعقیب خارج می شوند.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال در بحث اصلاح یارانه ها مرغداران با سازمان امور مالیاتی مشکل داشتند که این مشکل در استان برطرف شد، افزود: به نظر می رسد برخی از مسائل از جمله گمرکی و اجتماعی با مسئولان استان حل شود. “

استاندار قزوین افزود: برخی از موارد مصوب این شورا باید در مراجع کشوری نیز درخواست شود چرا که اختیارات استان در برخی موضوعات محدود است و برای هر موضوعی نمی توان راه حلی داشت.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: برق یکی از معضلات جدی در شرایط کنونی است و به طور مستقیم و غیرمستقیم تمامی اقدامات اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد و در این راستا از مردم می خواهیم در مصرف بهینه برق و صرفه جویی جدیت داشته باشند.

وی گفت: امسال با کمبود تولید برق و تراز منفی برق مواجه هستیم و به دلیل عدم صرفه جویی در مصرف برق نباید بخش تولیدی را از برق محروم کنیم.

علایی افزود: البته بحث برق در فصل گرم سال امسال حل می شود اما در این زمینه صرفه جویی مردم نیز بسیار حائز اهمیت است.

استاندار قزوین گفت: تامین مالی زنجیره ای موضوع خوبی است که بخشی از مشکلات را حل می کند و به عنوان روشی فراگیر در دنیا شناخته می شود که متاسفانه اخیراً در ایران نیز مطرح شده و اجرای آن باعث واقعی شدن اقتصاد، سرعت بخشیدن به شرایط کسب و کار و ایجاد آن می شود. شرکت‌ها سریع‌تر هستند. ” این منجر به تعامل بیشتر می‌شود.

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در پایان این نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین از فعالان اقتصادی موفق در حوزه کشاورزی با حضور محمدمهدی علایی استاندار قزوین بود.

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا