استاندار قزوین: مردم نگران عناصر لازم نباشند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ محمدمهدی علایی استاندار قزوین در مراسم تجلیل و تجلیل از اساتید حوزه های علمیه استان قزوین در مصلی پیامبر اعظم (ص) قزوین اظهار داشت: شرایط کنونی کشور در شرایطی است که راه حل اساسی مشکلات اقتصادی است.

وی افزود: آنچه در فضای اقتصادی کشور پیش روی مردم است تا حدودی ناشی از نابسامانی ها و دشمنی هایی است که در سال های اخیر برای هدف قرار دادن اقتصاد کشور و افزایش فشار بر مردم و کشور صورت گرفته است. نظام اقتصادی.» با چالش هایی مواجه است.

علایی گفت: بخشی از آن به این دلیل است که در سال های اخیر مسئولیتی که باید با انجام یکسری اقدامات مبتنی بر برنامه ریزی و تفکر و ریسک پذیری در حوزه اقتصادی انجام می شد، عملی نشده و متاسفانه تصمیمات اتخاذ شده است. ساخته نشده اند، که ساده ترین و بی دردسرترین راه هستند. این تصمیمات ما را در شرایط فعلی قرار می دهد.

استاندار قزوین افزود: در شرایطی قرار داریم که به دلیل سیاست های اقتصادی گذشته حجم بی سابقه نقدینگی در جامعه وجود دارد و منشاء بسیاری از مشکلات از جمله تورم و اختلاف طبقاتی و سایر مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه یکی از اشتباهات اساسی در گذشته تصویب نرخ ارز 4200 تنی بود، گفت: میلیاردها دلار تبدیل به پولی شد که به سختی به کشور رسید و به تولید آسیب شدیدی وارد کرد و منجر به افزایش تورم و بالا شد. نقدینگی

علایی تصریح کرد: طبق رویه آنها برای اولین بار در تاریخ اقتصاد جهان به واردکنندگان یارانه داده می شود که منجر به رانت و سود بالای عده ای می شود که هم باعث اختلاف طبقاتی و هم تضعیف تولید می شود.

READ  وزیر ارشاد: ​​آیت الله شاهچراگی چراغ روشنی برای جهان تشیع است

وی افزود: اراده ملت از بدو تأسیس دولت سیزدهم اصلاح وضعیت فعلی اقتصاد است و قطعاً نمی‌توان با تعارف و تشریفات این روند را طی کرد، بنابراین خواست دولت و پیشرفت کشور است. اصلاح این روند و یکی از اولویت های اصلی اصلاح یارانه است.»

استاندار قزوین اضافه کرد: البته بخشی از این کار یک بار در دهه هشتاد گذشته انجام شد، اما برخی بی مسئولیتی ها باعث شده تا اقداماتی که زمانی برای کشور هزینه کرده بود، تکرار شود و متأسفانه مجبور به پرداخت هزینه ها هستیم. از نو. “

نماینده عالی دولت در استان گفت: برنامه دولت این است که پرداخت یارانه را به جای واردکننده به مردم واگذار کند، موضوعی که هم تولید را تقویت می کند، هم به مصرف کننده حق انتخاب می دهد و هم جامعه را به سمت عدالت می کشاند.

وی ادامه داد: سال گذشته 20 میلیارد دلار یارانه دام پرداخت شد که بسیار مهم است، البته 8 میلیارد دلار در قانون بودجه تصویب شد و با تشکیل دولت جدید اعتبار آن وام تمام شد.

استاندار قزوین با اشاره به جایگاه ویژه و برجسته علما و طلاب استان قزوین گفت: انتظار می رود روحانیت و اساتید موثر حوزه علمیه استان در راستای تبیین ضرورت این اقدام دولت را یاری کنند. رهبر: «و با توجه به تعهد و دلسوزی مسئولین ذیربط را رصد و اطلاع رسانی کنند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا