از توافق میان ایران و قطر، چه می‌دانیم؟


برنامه تفاهم‌نامه فرهنگی ایران و قطر برای سال‌های 2022 و 2023 مشتمل بر یک معرفی و ده عضو است و در راستای تحکیم و گسترش روابط دو کشور به تصویب رسیده است.

بر اساس این قرارداد، طرفین بر اساس حقوق مساوی و رعایت کلیه قوانین و مقررات داخلی قابل اجرا در هر یک از دو کشور، نسبت به گسترش و تقویت روابط فرهنگی دو کشور در تمامی زمینه های فرهنگی و هنری اقدام خواهند کرد.

نشست متقابل هیئت‌های فرهنگی و گروه‌های هنری ملی و سنتی برای ارائه هنر خود در کشور، نشست متقابل مسئولان، کارشناسان و پژوهشگران در زمینه میراث فرهنگی، هنری و فرهنگی و حمایت از حقوق مالکیت معنوی نویسندگان بر اساس قوانین و مقررات جاری در هر دو کشور. این بخش مهمی از این توافقنامه فرهنگی است.

علاوه بر تبادل اطلاعات فرهنگی، کتاب، منابع علمی، فرهنگی و انتشاراتی در زمینه‌های مختلف علمی، برگزاری جشنواره‌ها و هفته‌های فرهنگی و هنری و همایش‌ها و نمایشگاه‌های ادبی مختلف هنرهای تجسمی و صنایع دستی سنتی بین کشورها، ترجمه و انتشار مطبوعات فرهنگی و آثار برتر هنری. تولید شده در هر دو کشور با رعایت قوانین و مقررات جاری در هر یک از دیگر بخش‌های این قرارداد می‌باشد.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بیست و یکم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا سی و یکم اردیبهشت ماه سال 1401 در دو بخش مصلای امام خمینی (ره) و مجازی ketab.ir برگزار می شود.

259259


منبع

READ  کاوه آفاق: حمایتِ محسن چاوشی بود که در ایران نگه‌ام داشت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا