از توافق میان ایران و قطر، چه می‌دانیم؟


برنامه تفاهم‌نامه فرهنگی ایران و قطر برای سال‌های 2022 و 2023 مشتمل بر یک معرفی و ده عضو است و در راستای تحکیم و گسترش روابط دو کشور به تصویب رسیده است.

بر اساس این قرارداد، طرفین بر اساس حقوق مساوی و رعایت کلیه قوانین و مقررات داخلی قابل اجرا در هر یک از دو کشور، نسبت به گسترش و تقویت روابط فرهنگی دو کشور در تمامی زمینه های فرهنگی و هنری اقدام خواهند کرد.

نشست متقابل هیئت‌های فرهنگی و گروه‌های هنری ملی و سنتی برای ارائه هنر خود در کشور، نشست متقابل مسئولان، کارشناسان و پژوهشگران در زمینه میراث فرهنگی، هنری و فرهنگی و حمایت از حقوق مالکیت معنوی نویسندگان بر اساس قوانین و مقررات جاری در هر دو کشور. این بخش مهمی از این توافقنامه فرهنگی است.

علاوه بر تبادل اطلاعات فرهنگی، کتاب، منابع علمی، فرهنگی و انتشاراتی در زمینه‌های مختلف علمی، برگزاری جشنواره‌ها و هفته‌های فرهنگی و هنری و همایش‌ها و نمایشگاه‌های ادبی مختلف هنرهای تجسمی و صنایع دستی سنتی بین کشورها، ترجمه و انتشار مطبوعات فرهنگی و آثار برتر هنری. تولید شده در هر دو کشور با رعایت قوانین و مقررات جاری در هر یک از دیگر بخش‌های این قرارداد می‌باشد.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بیست و یکم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا سی و یکم اردیبهشت ماه سال 1401 در دو بخش مصلای امام خمینی (ره) و مجازی ketab.ir برگزار می شود.

259259


منبع

READ  جلوه‌گری تصویرگران کتاب کودک ایرانی در ایتالیا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا