اردوغان کوته فکر نیست! – جواب منفی

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دوشنبه شب در کنفرانس خبری مشترک با عبدالمجید تبون همتای الجزایری خود گفت که فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو درخواست داده اند.ترکیه تحریم هایی را اعمال می کند، ما از عضویت آنها در ناتو که یک سازمان امنیتی است راضی نیستیم.

رئیس جمهور ترکیه گفت: هر دو طرف موضع روشنی در برابر گروه های تروریستی اتخاذ نکرده اند. اگرچه در برخی اظهارات اعلام کردند که با این گروه ها مخالف هستند، اما برخی از تروریست هایی را که قرار بود تحویل دهند، ندادند. با اینکه می گویند تسلیم می شوند، اما ما معتقدیم مسلمان در یک منطقه دو بار گزیده نمی شود.

وی با اشاره به عضویت یونان در ناتو خاطرنشان کرد: در آن زمان زمینه برای پیوستن یونان به ناتو فراهم شد. کشورهای پیشرو ناتو از یونان حمایت می کنند و پایگاه هایی در آنجا ایجاد می کنند. سوئد محل پرورش گروه های تروریستی است. از تروریست ها برای سخنرانی در پارلمان دعوت می شود. حتی حامیان تروریست ها نیز در مجلس حضور دارند. قرار است هیئت های فنلاند و سوئد روز دوشنبه به ترکیه سفر کنند. اگر آمدند ما را قانع کنند، نگران نباشید.

ترکیه معتقد است اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک در سوئد و فنلاند حضور دارند و فهرستی از این کشورها برای بازگشت به ترکیه ارائه کرده است، اما مقامات آنها از انجام این کار خودداری کرده اند.

اردوغان با اشاره به سفر رئیس جمهور الجزایر به ترکیه که 17 سال دیگر در این سطح انجام می شود، گفت: با این سفر تاریخی روابط دوجانبه وارد مسیر جدیدی شده است. امسال همچنین شصتمین سالگرد برقراری روابط دو کشور است. البته پیوند تاریخی دوست و برادر به بیش از 500 سال پیش برمی گردد.

READ  سفارت ایران در کابل آزار و اذیت شهروندان افغان را تکذیب کرده است

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به رشد روابط اقتصادی و تجاری الجزایر و ترکیه گفت: تجارت بین دو کشور هم اکنون با 35 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 4.2 میلیارد دلار رسیده است. هدف جدید رسیدن به 10 میلیارد دلار است. ما در همه زمینه ها با برادران الجزایری هستیم.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا