اردوغان بر همکاری در صنعت دفاعی آفریقا تاکید دارد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان در یک کنفرانس خبری گفت ترکیه به دنبال تقویت روابط با الجزایر در صنعت دفاعی است و دو کشور نقش مهمی در تضمین صلح و ثبات در قاره آفریقا دارند.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین آنکارا و الجزیره توضیح داد که دو کشور تصمیم گرفته اند یک شورای همکاری در سطح عالی تشکیل دهند تا روابط دو طرف به سطح جدیدی برسد.

اردوغان گفت: علیرغم شرایط سخت ناشی از اپیدمی ولیعهد، تجارت بین دو کشور نسبت به سال 2020 35 درصد افزایش یافته و به 4.2 میلیارد دلار رسیده است.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که در آینده دو کشور در زمینه های سیاسی، نظامی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و گردشگری برای تنوع بخشیدن به محصولات الجزایری که یکی از دروازه های ورود به آفریقا است، گام های خاصی برخواهند داشت.

اردوغان گفت: الجزایر علاوه بر اینکه بزرگترین کشور در قاره آفریقا است، یکی از کشورهای پیشرو در آفریقا نیز می باشد.

وی افزود: گردشگری یکی از موضوعات مهم در روابط دو کشور است زیرا روابط تاریخی ترکیه و الجزایر می تواند تاثیر مثبتی بر توسعه بخش گردشگری و تحکیم روابط برادرانه دو ملت داشته باشد. نتیجه گیری.

عبدالمجید ثبون دیروز (دوشنبه) برای یک سفر رسمی وارد آنکارا شد و مورد استقبال رئیس جمهور ترکیه و همتای الجزایری وی قرار گرفت. رئیس جمهور الجزایر روابط دو کشور را بسیار قوی توصیف کرد.

311311


منبع

READ  اردوغان هویدا روسیه و اوکراین میان‌گیری کرده است
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا