ارائه طرح ضدایرانی به کنگره علیه لغو تحریم های سپاه

روزنامه واشنگتن فری بیکن روز دوشنبه (امروز) گزارش داد که نسخه ای رایگان از پیشنهاد برایان مست و اسکات پری، دو نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، برای جلوگیری از تلاش احتمالی دولت بایدن برای حذف آن. تحریم های سپاه در راستای توافق هسته ای جدید با ایران است.

برایان مست، قانونگذار فلوریدا، همراه با اسکات پری، سخنگوی پنسیلوانیا، روز دوشنبه از لایحه ای رونمایی کردند که «حامیان تروریست ها را از مماشات با تروریست ها منع می کند». این لایحه در صورت تصویب، کاخ سفید را از حذف سپاه از فهرست سازمان های تروریستی خارجی بدون تایید کنگره منع می کند.

لازم به ذکر است که دموکرات ها با چندین کرسی بیشتر از جمهوری خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را به خود اختصاص داده اند و در سنا نیز به لطف حضور کامالا هریس معاون رئیس جمهور به عنوان رئیس مجلس سنا، مجلس نمایندگان 51 دموکرات در مقابل 50 کرسی دارد. سناتور جمهوری خواه است.

برایان مست جمهوری خواه در گفت و گو با وب سایت واشنگتن فری بیکن، با تکرار اتهامات بی اساس مقامات آمریکایی و صهیونیستی علیه سپاه پاسداران، از مواضع دموکراتیک جو بایدن در قبال ایران و مذاکرات وین انتقاد کرد.

این نماینده مجلس و یکی از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: رئیس جمهور بایدن نه تنها آشکارا قانون اساسی را که به آن سوگند یاد کرده است دور می زند، بلکه با تلاش برای راضی کردن تروریست ها، آمریکایی ها را نیز در معرض خطر قرار می دهد. از آنجایی که رئیس جمهور از ادای سوگند امتناع می کند، ما این طرح را ارائه می کنیم تا از تصمیم گیری های اجرایی در مورد امنیت ملی مانند حذف سازمان های تروریستی برجسته از لیست جلوگیری کنیم.

READ  تحلیل فرجیراد از چهار نتیجه سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به منطقه

پیشنهاد او و اسکات پری می‌گوید حذف نام سپاه از فهرست تروریست‌های ادعایی امکان‌پذیر نیست، مگر اینکه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا تصویب کنند.

این لایحه با حمایت مری میلر و جف ون درو، دو جمهوری خواه دیگر در مجلس نمایندگان، برای بررسی بیشتر به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه شد.

این طرح ضد ایرانی در شرایطی مطرح شد که در هفته های اخیر اظهارنظرهای زیادی در خصوص وضعیت کنونی مذاکرات وین در خصوص برجام مطرح شده است.

پیش از این، پس از گزارش‌های تایید نشده مبنی بر تصمیم آمریکا برای حذف سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی، نفتالی بنت، نخست‌وزیر و یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل از دولت آمریکا خواسته بودند تا نام سپاه را نامگذاری کند. از لیست سازمان های تروریستی خود حذف نمی شود.

در بیانیه ای مشترک آمده است: «سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است که هزاران نفر از جمله آمریکایی ها را کشته است». برای ما سخت است باور کنیم که ایالات متحده تعریف خود از سازمان تروریستی را حذف کرده است.»

23311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا