ارائه طرح جدید ضد روسی در سنای آمریکا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از اکسیوس، در اوایل ماه جاری، یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی از لایحه ای رونمایی کردند که به دولت آمریکا اجازه می دهد دارایی های چند میلیون دلاری روس های تحریم شده را برای محافظت از اوکراین مصادره کند. غرب تحریم‌های سختی را علیه روسیه به دلیل عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین اعمال کرده است.

سناتورهای مایکل بنت و سناتور راب پورتمن طرحی را برای استفاده از دارایی های مسدود شده روسیه ارائه کردند که توسط کارگروه Kleptocapture در وزارت دادگستری (گروه روسی ویژه تحریم ها علیه قوه قضاییه ایالات متحده) مسدود شده بود.

این لایحه که «قانون کمک به اوکراین» نامیده می‌شود، خواستار «ارائه مجدد دارایی‌های فوری نخبگان (روس) به صندوق‌های اضطراری است. این طرح دارایی ها را به کمک های بشردوستانه برای کمک به پناهندگان اوکراینی و بازسازی اوکراین تبدیل می کند.

پورتمن، یکی از اعضای کمیته امنیت داخلی سنا گفت: “اوکراین در حال حاضر بدترین بحران پناهجویان خود را از زمان جنگ جهانی دوم تجربه می کند – آنها به کمک ما نیاز دارند.”

وی افزود: یکی از راه های کمک این است که این دارایی های مسدود شده الیگارشی ها و شهروندان ثروتمند روسیه را از حالت منجمد خارج کنیم و از پول آن برای تلاش های بشردوستانه برای کمک به مردم اوکراین استفاده کنیم.

بنت حتی تا آنجا پیش رفت که تاکید کرد طراحی آنها منطقی است [ولادیمیر رئیس جمهور روسیه]پوتین و الیگارش های روسی با توزیع مستقیم دارایی های مصادره شده خود در بین مردم اوکراین، باج را پرداخت خواهند کرد و این به آنها (مردم اوکراین) کمک می کند تا در سال های سخت جابجا شوند، بازسازی کنند و وضعیت را بهبود بخشند.

READ  وزیر دفاع اسبق انگلیس: ناتو نباید از بلوف هسته ای پوتین بترسد

چند هفته پیش، یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی از قانون استرداد اموال برای بازسازی اوکراین پرده برداری کردند، که به دولت فدرال ایالات متحده اجازه می دهد تا دارایی های روس های تحریم شده یا دارایی های مرتبط با کرملین را به ارزش بیش از 2 میلیون دلار مصادره و بفروشد. به افرادی که اطلاعاتی ارائه می دهند که می تواند منجر به مصادره چنین دارایی های گران قیمتی شود، پاداش های نقدی ارائه می دهد.

راجر ویکر، سناتور جمهوری خواه، از حامیان این لایحه، می گوید که این لایحه مستقیماً بر “طبقه حاکم” روسیه تأثیر می گذارد و آزادی عمل بیشتری به گروه ویژه وزارت دادگستری می دهد تا از انحلال دارایی های الیگارشی ها جلوگیری کند. روس ها اقدامات فوری انجام می دهند.

در 24 فوریه، مسکو پس از درخواست کمک از جمهوری دونباس، جایی که هفته ها تشدید حملات توسط نیروهای کی یف مشاهده شده، عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین برای غیرنظامی و غیر ملی کردن اوکراین آغاز کرد. ایالات متحده و متحدانش با اعمال تحریم‌هایی علیه مسکو از جمله مسدود کردن دارایی‌های تجار ثروتمند روسی واکنش نشان داده‌اند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا