ادعای عجیب دانشمندان؛ اعضای مرده انسان زنده می شوند


یک تیم علمی با احیای اندام های مرده انسان پیشرفت های زیادی در پزشکی داشته است، به این معنی که برای اولین بار، بازگشت از مرگ ممکن است در آینده امکان پذیر باشد.

این تیم دریافت که چشم اهداکنندگان عضو را می توان “به زندگی بازگرداند”. سلول های حساس به نور در شبکیه چشم می توانند به نور پاسخ دهند و تا پنج ساعت پس از مرگ و سیگنال هایی مشابه سیگنال های ثبت شده توسط موجودات زنده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این نورون های شبکیه بخشی از سیستم عصبی مرکزی (CNS) شامل مغز و نخاع هستند و شانس بهبود سایر سلول های CNS را افزایش می دهند. به گفته دانشمندان، این پیشرفت می تواند هوشیاری انسان را بازگرداند.

دانشمندان برای دستیابی به نتایج خود، یک واحد حمل و نقل ویژه طراحی کردند که می تواند اکسیژن و سایر مواد مغذی را پس از خروج از اهداکننده به چشم بازگرداند. تیم تحقیقاتی گفت این مطالعه “این سوال را مطرح می کند که آیا مرگ مغزی، طبق معمول، واقعا غیر قابل برگشت است یا خیر.”

دکتر فاطمه عباس، نویسنده ارشد این مطالعه در دانشگاه علوم پزشکی آمریکا گفت: «ما توانستیم سلول‌های گیرنده نور را در ماکولای انسان، بخشی از شبکیه که مسئول بینایی مرکزی و توانایی ما برای دیدن جزئیات و رنگ‌ها است، بیدار کنیم. یوتا از زمان مرگ اهداکننده عضو، این سلول ها به نور روشن، نور رنگی و حتی رعد و برق بسیار کم واکنش نشان داده اند.

یک مطالعه جدید فراتر از یافته های مطالعه دانشگاه ییل در سال 2019 است که مغز 32 خوک سر بریده شده را که چهار ساعت قبل ذبح شده بودند، دوباره فعال کرد.

READ  تزریق واکسن از 148 میلیون دوز فراتر رفت

دانشمندان امیدوارند که این پیشرفت به درمان های جدید برای کاهش بینایی و بهبود درک آنها از بیماری های مغزی سرعت بخشد.

بیشتر بخوانید:

شبکیه مصنوعی که می تواند برای درمان نابینایی استفاده شود

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا