ادعاهای مکرر گانتز علیه ایران و حزب الله

به نوشته روزنامه یهودی جروزالم پست، او همچنان در ادعاهای خود علیه ایران و حزب الله اغراق می کند و ادعا می کند: «حزب الله برای ایران ماموریت دارد و سلاح های آن ساخت ایران است. [به این ترتیب که] آنها یا ساخت ایران هستند یا با دانش ایرانی ساخته می شوند.

وی همچنین هشدار داد که «اسرائیل در صورت لزوم به عملیات خود ادامه خواهد داد».

دو روز پیش گانتز با انتشار تصاویر ماهواره ای در میزگرد اقتصادی سالانه یونان از حضور چهار ناو جنگی ایران در دریای سیاه خبر داد و گفت: ایران در حال توسعه عملیات تهاجمی خود در منطقه به طور عام و در عرصه دریایی به طور خاص است. و ایران با کشتی های جنگی خود به طور غیرعادی در دریای سرخ گشت زنی می کند. (جزئیات بیشتر)

رژیم صهیونیستی شنبه گذشته مدعی شد که سه پهپاد حزب الله لبنان را که به سمت سکوی گازی کاریش در شرق مدیترانه در حال پرواز بودند، رهگیری و منهدم کرده است. اما حزب الله لبنان اعلام کرد که گروه شهیدان «جمیل ثقف» و «مهدی یاگی» سه پهپاد غیرمسلح در ابعاد مختلف را به منطقه مورد مناقشه میدان کاریش پرواز دادند. ماموریت این پهپادها شناسایی است و «ماموریت مورد نظر انجام شد». یک پیام هم [به صهیونیستها] اعلام وصول. «پیروزی تنها با خدای مهربان و توانا است».

روزنامه لبنانی الاخبار دیروز (چهارشنبه) فاش کرد که عملیات پهپادی روز شنبه در میدان وی اولین عملیات نبود، بلکه عملیات دیگری در اوایل روز چهارشنبه انجام شد. پس از انتشار این خبر، ارتش اسرائیل اعتراف کرد که عملیات روز شنبه دومین عملیات پهپادی حزب الله بوده است، اما ارتش این رژیم چهارشنبه گذشته یک پهپاد حزب الله را رهگیری و عملیات مذکور را خنثی کرد.

READ  ادعاهای مکرر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران

اعلام موفقیت‌آمیز عملیات حزب‌الله لبنان در روز شنبه خشم یایر لاپید، نخست‌وزیر کابینه پیشبرد امور رژیم صهیونیستی را برانگیخت و او که قصد سفر به پاریس را داشت، تهدید کرد: «دولت لبنان باید حزب‌الله را مهار کند، در غیر این صورت این کار را انجام خواهد داد. تا خودمان انجامش دهیم من به رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون می گویم که حزب الله تهدیدی برای ثبات و امنیت لبنان است.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا