ادامه آلودگی هوا در این 16 استان کشور / بارندگی در 8 استان


سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه نارنجی گرد و غبار و وزش باد شدید و تداوم آلودگی هوا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (4 و 5 خرداد) گزارش شده است.

این وضعیت هواشناسی روز چهارشنبه در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، تهران، البرز، کوم، قزوین، اصفهان، سمنان و پنجشنبه در خراسان جنوبی، سیستان و خلوهان ایلام، خوزستان، بوشهر. ، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان پیش بینی می شود.

با توجه به این خطر، درختان شکسته غیر منتظره، آسیب به سازه های موقت، سقوط اجسام از ارتفاع، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید، آسیب به صنایع حساس به گرد و غبار و آسیب به صنعت کشاورزی، تاخیر و لغو وجود ندارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از حضور باز برای همه گروه‌ها، مدیریت و حفاظت از صنایع حساس به گرد و غبار، مقاوم‌سازی سازه‌های موقت و عدم پرواز با بالگرد توصیه می‌کند. هواپیمای سبک.

سازمان هواشناسی با هشدار زردرنگ فعالیت بارندگی و بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در مناطق مستعد تگرگ در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اردبیل شمال شرق آذربایجان و ارتفاعات و دامنه های گیلان و پنجشنبه در اردبیل و پنجشنبه در اردبیل ارتفاعات گزارش شده است. و دامنه های مورد انتظار ارتفاعات گیلان، مازندران و گلستان، خراسان شمالی، خراسان شمالی رضوی و سمنان.

با توجه به این خطر لغزندگی جاده ها، احتمال اصابت رعد و برق، تگرگ، احتمال وقوع سیل محلی، کاهش دید، احتمال آسیب دیدن سازه های موقت، احتمال شکستن درختان افتاده و قطع شدن پروازها توسط هواپیماهای سبک و بالگرد پیش بینی می شود.

READ  ریزگردها در تهران تا کی ادامه دارد؟

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی از تخلیه حاشیه رودخانه ها، افزایش توجه هنگام تردد در جاده ها، افزایش توجه در فعالیت های کوهستانی و جابجایی عشایر عشایر، احتیاط در چرای دام و تقویت سازه های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و … خودداری شود. .

سازمان هواشناسی ادامه داد: وزش باد شدید موقت و گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید، کاهش دید افقی، احتمال شکستن درختان افتاده، احتمال آسیب به سازه های موقت، اختلال در تردد و احتمال تاخیر در پروازها.

این وضعیت جوی چهارشنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و چهارمحال و بختیاری و روز پنجشنبه، سنزاوا حوراسرا فارس، کوم، همدان. ، لرستان، مرکزی، البرز، تهران و یزد پیش بینی می شود.

توصیه سازمان هواشناسی پرهیز از حضور در فضای باز به ویژه برای اقشار آسیب پذیر، استحکام سازه های موقت، نبود پارکینگ در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره برای کاهش خسارات احتمالی است.

مواظب باش نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی بر وضعیت جوی تاثیر نامطلوب بگذارد و خسارات احتمالی را به همراه داشته باشد. سیگنال نارنجی رنگ برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود. توجه زردرنگ این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که می تواند در سفر و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شد تا آنها برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

READ  نماینده مجلس: تعویق اجرای قانون رتبه بندی در شأن فرهنگیان نیست

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا