اخطار دادگستری خراسان رضوی برای مناصب دولتی


به گزارش خبرآنلاین از خراسان، دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد: تقدیم به دادسرای ناحیه مربوطه.

در این بیانیه آمده است: به منظور جلوگیری از بروز روزه داری که قانوناً ممنوع و جرم محسوب می شود، از همسایگان و نمازگزاران درخواست می شود ضمن تاکید بر شیوع ویروس کرونا، در حفظ حرمت این ماه مبارک بیشتر تلاش کنند. نیاز به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی

در ادامه این اطلاعیه آمده است: نیروهای انتظامی نیز در ساعات اولیه شب فعال خواهند بود و همزمان با اقامه نماز و افطار، گشت‌های پلیسی را برای تامین امنیت شهروندان و مقابله با سارقان احتمالی تشدید خواهند کرد. اصناف ضمن تقویت نظارت بر بازار در ماه مبارک رمضان و تشکیل اکیپ های نظارتی مشترک بر اتحادیه ها بویژه اغذیه، آبغوره، بستنی، رستوران داران، آشپزخانه های توزیع مواد غذایی و نظایر آن، موظفند ساعات کار مجاز و بر خلاف مقررات اعلام شود. مقررات باید توسط واحدهای متخلف در نظر گرفته شود.

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: با توجه به ترافیک سنگین در آستانه اذان مغرب و افزایش تصادفات و درگیری های متعاقب آن، پلیس راه باید در تقاطع ها فعال باشد و با استفاده از ظرفیت های صوتی تردد را روان کند. سیما باید در برنامه های مختلف رادیویی هشدارهای لازم را به رانندگان اعلام کند تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.

دادستانی مشهد همچنین گفت: اداره کل فرودگاه ها، پایانه های راه آهن و مسافری استان با توجیه تمامی واحدهای مستقر در منطقه باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از گرسنگی عمومی انجام دهد.

READ  فولاد خوزستان; ای بای گومز به فولاد خوزستان پیوست

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم نظارت بیشتر بر مراکز تهیه و تحویل غذا، مراکز بهداشتی و درمانی نیازمند نظارت جدی بر تولید و عرضه بهداشتی شیرینی، زولبیا و بامیه هستند. با ناقضان قوانین و مقررات تمهیدات لازم برای افرادی که به سفر می روند و یا عذر شرعی دارند نیز از سوی دستگاه های مسئول انجام خواهد شد و این افراد در معابر اصلی شهر در ملاء عام غذا و نوشیدنی نخورند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا