احسان حدادی قانون را دور می‌زند؟


احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا باید به آمریکا برگردد تا در مسابقاتی معتبر شرکت کند و چند روز زیر نظر مربی آمریکایی مک ویلکینز تمرین کند تا نواقص فنی خود را برطرف کند.

پیش از این فدراسیون دوومیدانی اعلام کرده بود که تجهیزات کمپ گران قیمت برچیده می شود و به ورزشکارانی که قصد حضور در اردوها و مسابقات برون مرزی را دارند، تنها بر اساس سطح ورزشکاران و مابقی به صورت حضوری یا از طریق اسپانسر پرداخت می شود.

سابقه اردوهای احسان حدادی در آمریکا نیز یکی از چالش های همیشگی دو و میدانی است که گاهی باعث می شود سایر ورزشکاران به این انتقاد بپردازند که چرا باید چنین هزینه هایی صرف یک ورزشکار به تنهایی شود. در این شرایط خبر بازگشت این ورزشکار به آمریکا باز هم حواشی هزینه های دلاری را بالا برد و در حالی که فدراسیون به دلیل تعهدات مالیاتی تحت فشار است، انتقادات را تشدید کرد.

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در گفت وگو با ایسنا، به ماجرای سفر احسان حدادی به آمریکا اشاره کرد و گفت: آقای حدادی اردویی در آمریکا نخواهد داشت. قبلا هم گفتیم که هر ورزشکاری حتی اگر بخواهد با هزینه شخصی به اردوی برون مرزی برود باید این موضوع را در کمیسیون تخصصی فدراسیون بررسی کند و پس از تایید به شورای برون مرزی برود. از طرفی اگر فدراسیون بخواهد مبلغی را پرداخت کند، ما مبلغ هزینه های اردوهای داخلی را پرداخت می کنیم.

وی افزود: برای احسان حدادی دعوتنامه برای حضور در دو مسابقه سطح بالا ارسال می شود. در این صورت فدراسیون هزینه ای پرداخت نمی کند، زیرا طبق دعوت نامه، هزینه های شرکت کننده در بازه زمانی مشخص بر عهده برگزارکننده مسابقات است. البته هنوز دعوتنامه ای دریافت نشده و در صورت عدم ارسال حدادی شرکت نمی کند.

READ  فوری؛ امباپه در آستانه تمدید با پاریس!

دبیر فدراسیون دوومیدانی گفت حدادی گفته است که باید مدتی با مربی خود تمرین کند. از مربی خود استفاده کنید البته مک ویلکینزایچ با فدراسیون قرارداد نداشت و حدادی در مدت حضورش در ایران با او مشورت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه مک ویلکینز با احسان حدادی بدون قرارداد و با دستمزد همکاری می کند، گفت: این یک بحث دوستانه است. فدراسیون برای مربی آقای حدادی پولی نمی دهد. من خودم تعدادی دانشجو دارم که از آنها شهریه نمی گیرم. گاهی مربی با رقیبی کار می کند که ریالی دریافت نمی کند اما وقتی رقیب به رکورد و عدد می رسد بحث فرق می کند و بحث قرارداد مطرح می شود. آقای حدادی هم در آن دوره مصدوم شد و وضعیت جسمانی خوبی نداشت و حالا می خواهد دوباره رکوردهای قبلی را بزند. از طرفی بحث 15 روزه با یکی دو ماه خیلی فرق دارد و چند روزی قراردادی بسته نمی شود.

رضایی افزود: تا امروز و امروز فدراسیون هیچ هزینه ای برای مربی آقای حدادی پرداخت نکرده است. سپس با توجه به اینکه آقای حدادی به عدد خوبی برسد، متقاعد می شویم که با مربی ایشان همکاری کنیم. این چند روزی که او باید با مربی خود در آمریکا کار کند، فدراسیون هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند.

251251


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا