اجرای پروژه جهانی «ساعت زمین» در تبریز


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، حسن عباس نژاد گفت: کلانشهر تبریز سال هاست که یکی از مجریان طرح ساعت جهانی زمین بوده و همزمان با بیش از 10 هزار شهر، طرح ساعت زمین در تبریز در حال اجراست. دور و بر. جهان. “

وی افزود: طرح برای کل زمین که توسط صندوق جهانی طبیعت به صورت سالانه در 27 مارس (شنبه 6 آوریل 1401) برگزار می شود، با هدف افزایش آگاهی نسبت به تغییرات آب و هوا و نیاز به مصرف معقول انرژی در جهان رخ خواهد داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در اجرای این طرح چراغ ها و سایر وسایل برقی غیر ضروری در مکان های بزرگ و نمادین شهرها تا یک ساعت دیگر خاموش می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس و با هماهنگی های انجام شده، مراسم ساعت زمین در تبریز، در پل کابلی، ساختمان اداره کل حفاظت محیط زیست، ساختمان استانداری و بنای تاریخی در ساعت و میدان جزیره گلی، ساختمان مرکزی شهرداری تبریز و چندین ساختمان از محدوده شهرداری ساعت «20:30 شنبه شب یک ساعت به طول می انجامد.

وی افزود: تاکنون بیش از 10 هزار شهر در 128 کشور به ساعت زمین پیوسته اند و امسال با حضور 14 کلانشهر و شهر در ایران برگزار می شود که می توانند نقش موثری در توجه عمومی به حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست منطقه یادآور شد: هدف اصلی این برنامه جلب مشارکت مردمی برای ساختن آینده و طبیعت است.

وی از همه مردم روستا خواست تا در این برنامه شرکت کنند، حتی با خاموش کردن چراغ خانه های خود به حفظ منابع طبیعی این موهبت بزرگ الهی کمک کنند.

READ  اجرای مانور حفاظتی خارج از خدمت و مدیریت بحران در پست 400 کیلوولت میامی


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا